Byłem zły, bo nikt we mnie nie widział dobra

Czas Serca
Katarzyna Jasińska / Czas Serca
Czwartek, 7 marca 2013, godz. 15:30
Jedna historia i dwie twarze. Bo za więziennymi kratami dokonuje się nie tylko resocjalizacja skazanych, ale coś więcej: głębokie, autentyczne nawrócenie. Takich przypadków jest wiele, chociaż odkrycie Boga za murami nie jest takie proste.
więcej

Czas Serca i nawracanie się

Czas Serca
"Czas Serca"
Czwartek, 7 marca 2013, godz. 15:24
Jeśli myślisz o sensownym postanowieniu na Wielki Post, to zamiast nie robić czegoś, zdecyduj się, że właśnie w tym czasie coś zrobisz. Co? Może odwiedzisz pobliskie sanktuarium w niedzielne popołudnie albo przejdziesz się do sąsiadki na kawę i zainteresujesz nie tylko swoimi potrzebami.
więcej

Dlaczego dzieci klną?

Czas Serca
Beata Helizanowicz / "Czas Serca"
Czwartek, 13 grudnia 2012, godz. 10:06
Refleksja nad Słowem, które stało się ciałem (por. J 1,14) może prowadzić naszą myśl w stronę naszego stosunku do słowa i języka. Współczesne podejście do słowa odbiega w sposób zasadniczy od jego biblijnego rozumienia. Dla nas słowo jest jedynie dźwiękiem określającym znaczenie danego przedmiotu czy zjawiska, nie zmienia ono rzeczywistości, tylko ją opisuje. Dlatego też często nie przywiązujemy wagi do tego, w jaki sposób mówimy i jakich słów używamy.
więcej

Lekarstwo na stagnację

Czas Serca
ks. Radosław Warenda SCJ / "Czas Serca"
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, godz. 16:10
O zawierzeniu Bogu na dobre i na złe, kryzysie powołań w południowej Afryce i nadziejach związanych ze zbliżającym się Rokiem Wiary, a także przygotowaniach do jego obchodów w diecezji De Aar z bp. Adamem Musiałkiem SCJ, misjonarzem, który już od 25 lat stara się ukazać Afrykańczykom żywego Boga, rozmawia ks. Radosław Warenda SCJ.
więcej

Wiara mojego dziecka

Czas Serca
Beata Helizanowicz / "Czas Serca"
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, godz. 16:07
Młodym rodzicom często wydaje się czymś oczywistym, że ich dziecko będzie w przyszłości myślało tak jak oni, przejmie ten sam system wartości, będzie dobrym chrześcijaninem, katolikiem. Mija kilkanaście lat i zdarza się, że rodzic nastolatka słyszy od niego zdecydowaną deklarację: "Nie chcę chodzić do kościoła. Nie wierzę w Boga".
więcej

Z niewierzącym pod rękę

Czas Serca
ks. Przemysław Bukowski SCJ / "Czas Serca"
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, godz. 16:04
Może w ogóle warto zacząć od pytania: czym jest wiara? Ideą, którą od chrztu niesiemy przez życie? Głębokim przekonaniem, że nie wszystko jest w naszych rękach? Stylem naszego ziemskiego bytowania, który ma przede wszystkim innym uświadamiać, że to, czego dotykamy zmysłami, to jeszcze nie cała prawda?
więcej

Boży osioł w ciężarówce

Czas Serca
ks. Radosław Warenda SCJ / Czas Serca
Piątek, 29 czerwca 2012, godz. 12:52
Przejechał ciężarówką ponad 6 milionów kilometrów, co pozwoliłoby 150 razy objechać kulę ziemską albo osiem razy zajechać na księżyc i z powrotem. "A jak się tyle przejedzie, zawsze się coś ciekawego zobaczy. Najważniejsze jednak jest to, że spotkałem na swej drodze Boga" - mówi o sobie Piotr Jaskiernia, bardziej znany jako Hiob.
więcej

Talitha kum

Czas Serca
ks. Krzysztof Napora SCJ / Czas Serca
Piątek, 29 czerwca 2012, godz. 12:50
Fragment Ewangelii św. Marka przeznaczony do odczytania w XIII niedzielę zwykłą roku B w tajemniczy sposób łączy dwie kobiece postacie. Pierwszą z nich jest dziewczynka, dwunastoletnia córeczka "jednego z przełożonych synagogi, imieniem Jair" (por. Mk 5,22), a drugą "pewna kobieta" - jej imienia ewangelista Marek nie podaje - która "od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi" (Mk 5,25).
więcej

Z Ewangelią na plaży

Czas Serca
ks. Piotr Chmielecki SCJ / "Czas Serca"
Piątek, 29 czerwca 2012, godz. 12:46
Rezygnują często z własnego wakacyjnego urlopu, aby przypominać wypoczywającym, że to, co ziemskie, kiedyś przeminie, a naszą prawdziwą ojczyzną jest niebo. Wiedzą bowiem, że słowa bł. Jana Pawła II o "nowej ewangelizacji" nie mogą zamknąć się jedynie w opasłych tomach papieskiego nauczania i naukowej refleksji.
więcej

A po nocy przychodzi dzień

Czas Serca
Beata Król
Czwartek, 24 maja 2012, godz. 15:22
Gdy w jednej chwili życie zaczęło się rozsypywać jak domek z kart, a słowa lekarza "proszę Państwa, ciążę należy usunąć, bo dziecko jest chore" dźwięczały w głowie cały czas, to tak naprawdę nie wiadomo było, jak uklęknąć do modlitwy, co powiedzieć Bogu i o co prosić, jak przyjąć na siebie takie cierpienie. Mimo ogromnych przeciwności ze strony ludzi i walki z samym sobą udało nam się powiedzieć Bogu "TAK".
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook