Po 67 latach małżeństwa zmarli w odstępie 15 minut. Państwo Janikowie

(fot. starosadeckie.info)

"I, że cię nie opuszczę aż do śmierci". Ta historia wydarzyła się naprawdę.

 

Nie mogli żyć bez siebie, więc odeszli razem. Państwo Janikowie to najstarsze małżeństwo w Moszczenicy Wyżnej (gmina Stary Sącz). Przeżyli razem 67 lat. Byli ze sobą na dobre i na złe, a jedno nie opuściło drugiego aż do śmierci. Brzmi jak scenariusz romantycznego filmu, ale historia pani Teresy i Władysława zdarzyła się naprawdę.

 

Pani Teresa i pan Władysław zawarli ślub kościelny 18.02.1950 roku, a rok później, w lipcu, wzięli ślub cywilny. W 2015 roku świętowali Diamentowe Gody. Para została udekorowana medalami: "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 

 

Państwo Janikowie - obydwoje z Moszczenicy - wychowali ośmioro dzieci, byli dziadkami dwanaściorga wnuków. Doczekali się czternaściorga prawnuków.

 

Miłość nam się przydarza? Zaskakuje bez naszego wpływu? >>

 

Nawet śmierć nie była w stanie ich rozłączyć - oboje zmarli tego samego dnia, niemal do końca trzymając się w ramionach. Przysięgali sobie miłość, wierność i że się nie opuszczą aż do śmierci. Dotrzymali wszystkich tych przyrzeczeń... Pierwsza zmarła pani Teresa (88 lat). Pan Władysław (92 lata) odszedł 15 minut po śmierci swojej żony. Jak mówiła śp. pani Teresa: "Te lata mijają, jakby ktoś otworzył i zamknął drzwi". 23.02.2017 roku zamknęli je razem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.96

Liczba głosów:

106

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

poczta.efraima 20:00:11 | 2019-03-26
Na Śląsku askenazyjczycy bełkocący w jidisz - niemieckim, wytruli całą rodzinę gorolską i wezwali kominiarzy,to czesty przypadek,nikt tak nie kradnie jak Niemcy

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mazaga 18:28:14 | 2017-03-03
Tak, to piękna historia. Mąż/ mężczyzna/  przepuścił żonę /kobietę/ pierszwszą przez bramę wieczności ale jej nie opuścił. Wspólny odpoczynek racz Im dać Panie!...

Oceń 149 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook