Tajemnicze zatrucie działaczy albańskiej opozycji

PAP / pk
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 19:44
Kilkunastu działaczy albańskiej opozycji skarżyło się na objawy zatrucia po niedzielnego wiecu, podczas którego w powietrzu unosił się tajemniczy biały proszek. Ich partia w poniedziałek uznała, że powodem było "umyślne działanie". Policja wszczęła śledztwo.
więcej

Macron i Putin za wzmocnieniem partnerstwa w walce z terroryzmem

PAP / pk
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 19:24
Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w poniedziałek w Wersalu podjął prezydenta Rosji Władimira Putina, opowiedział się za wzmocnieniem partnerstwa z Rosją w walce z terroryzmem. Putin powiedział, że obie strony uzgodniły bliższą współpracę w tej sprawie.
więcej

Putin uroczyście przyjęty w Wersalu przez Macrona

PAP / pk
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 19:16
Prezydent Francji Emmanuel Macron przyjął w poniedziałek z wielką pompą w Wersalu prezydenta Rosji Władimira Putina - podaje agencja AFP. Wśród tematów, które przywódcy mają omówić podczas swego pierwszego spotkania, są m.in. konflikty w Syrii i na Ukrainie.
więcej

Prezydent udaje się z wizytą do Gruzji; rozmowy nt. szczytu NATO

PAP / pk
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 14:31
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udaje się w poniedziałek z wizytą do Gruzji. To sygnał powrotu Polski do polityki w tamtym regionie; w ostatnich latach do Gruzji jeździliśmy pod flagą unijną, dzisiaj jedziemy tam z flagą polską - mówi PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

Indie: 24 osoby zginęły w wyniku gwałtownych burz

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 13:06
Co najmniej 24 osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych w rezultacie przejścia gwałtownych burz, które tuż przed sezonem monsunowym nawiedziły w niedzielę stan Bihar na północnym wschodzie Indii - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.
więcej

UE przedłuża o kolejny rok sankcje wobec reżimu syryjskiego

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 12:14
Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek o kolejny rok sankcje wobec władz Syrii, dodając do listy trzech kolejnych ministrów rządu w Damaszku. Restrykcje będą obowiązywać do 1 czerwca 2018 roku.
więcej

Trump: wiele przecieków z Białego Domu to fake news

PAP / kw
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 11:28
Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że wiele przecieków z Białego Domu to nieprawdziwe wiadomości (fake news).
więcej

Media: szczyt G7 obnażył dyplomatyczny podział między USA i partnerami

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 11:12
Szczyt G7 na Sycylii obnażył dyplomatyczny rozziew między USA i ich partnerami, a także nie pozwolił rozwiać wątpliwości co do intencji prezydenta Donalda Trumpa w sprawie klimatu i handlu - pisze w poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times".
więcej

Wenezuela: już 60 ofiar starć przeciwników rządu z policją

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 09:40
Już 60 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała prokuratura, w szpitalu w mieście Lecheria zmarł w niedzielę młody mężczyzna, który został rannych w starciach z policją podczas sobotniej demonstracji.
więcej

Postępowanie ws. karabinierów, którzy drwili z mężczyzny

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 08:42
Lokalne dowództwo karabinierów w Cagliari na Sardynii wszczęło wewnętrzne postępowanie w sprawie zdarzenia na jednym z posterunków, gdzie funkcjonariusze drwili i śmiali się z prawdopodobnie nietrzeźwego i mającego kłopoty z chodzeniem mężczyzny.
więcej

Merkel wątpi w niezawodność USA i apeluje o jedność Europy

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 20:17
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas niedzielnego wystąpienia na wiecu wyborczym w Monachium wyraziła wątpliwość co do niezawodności USA jako partnera i zaapelowała do krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności.
więcej

Ukraina: ośmiu cywilów rannych w ostrzale miasta

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 15:10
Osiem osób cywilnych zostało rannych w wyniku ostrzału miasta Krasnohoriwka na zachód od zajętego przez separatystów Doniecka, na wschodzie Ukrainy - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Kijowie.
więcej

Niezadowolenie Chin po szczycie G7

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 13:31
Chińskie władze wyraziły w niedzielę głębokie niezadowolenie ze względu na umieszczenie w komunikacie po szczycie G7 na Sycylii wzmianki o konieczności demilitaryzacji struktur na Morzu Południowochińskim i o zakończeniu sporów o Morze Wschodniochińskie.
więcej

Maroko: starcia uliczne. Aresztowano 20 osób

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 11:50
Policja aresztowała 20 najbardziej aktywnych uczestników demonstracji, do jakich doszło w piątek w Al-Husajma, w północnym Maroku.
więcej

Włochy: z powodu strajku odwołano 200 lotów Alitalii

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 10:15
Dwieście lotów Alitalii odwołano w niedzielę z powodu strajku pracowników tych włoskich linii, pogrążonych w kryzysie finansowym i objętych zarządem komisarycznym.
więcej

Sri Lanka: 126 ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 08:33
Do 126 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance w wyniku deszczy monsunowych, które w czwartek i piątek nawiedziły zachodnią i południową część wyspy - podały w niedzielę lankijskie władze.
więcej

Trump o swojej podróży: to był historyczny tydzień

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 20:04
Prezydent USA Donald Trump na zakończenie swej pierwszej zagranicznej podróży powiedział w sobotę tuż przed odlotem z bazy wojskowej na Sycylii, że to był "historyczny tydzień". "Wzmocniliśmy relacje z naszymi sojusznikami" - mówił amerykańskim żołnierzom.
więcej

Ponad 2200 migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 19:28
Ponad 2200 migrantów uratowano w ciągu doby na Morzu Śródziemnym - podał w sobotę sztab włoskiej straży przybrzeżnej. Ratownicy znaleźli też ciała dziesięciu osób.
więcej

G7: uznanie prawa uchodźców, brak zgody ws. klimatu

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 18:00
Uznanie praw migrantów i uchodźców oraz państw do kontroli granic, apel do Rosji o przestrzeganie umów w sprawie Ukrainy i apel o więcej czasu dla USA na decyzję w sprawie porozumienia klimatycznego to główne punkty wydanego w sobotę komunikatu po szczycie G7.
więcej

Państwo Islamskie przyznało się do ataku na Koptów

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 17:14
Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się w sobotę do przeprowadzenia piątkowego ataku na grupę Koptów w Egipcie, w którym zginęło 29 osób, w tym dzieci. Jednocześnie egipskie lotnictwo kontynuuje odwetowe uderzenia na cele dżihadystów.
więcej

Merkel nie pójdzie na kompromis w sprawie klimatu

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 15:46
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę po zakończeniu szczytu G7 na Sycylii, że nie zgodzi się na żadne kompromisy w sprawach dotyczących walki ze zmianami klimatu. Szefowa niemieckiego rządu bagatelizowała natomiast spór o uchodźców.
więcej

Na szczycie G7 trwa dyskusja na temat Afryki

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 12:06
Potrzebne jest silne partnerstwo z Afryką - mówił premier Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w sobotę rano na szczycie G7 w Taorminie na Sycylii sesję z zaproszonymi na obrady przywódcami Gwinei, Tunezji, Nigru, Nigerii, Etiopii i Kenii.
więcej

Odwołane konferencje Trumpa i Merkel na szczycie G7

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 11:17
Prezydent USA Donald Trump i kanclerz Niemiec Angela Merkel nie spotkają się na konferencjach prasowych po zakończeniu szczyt G7 w Taorminie w sobotę po południu - poinformowano dziennikarzy relacjonujących obrady.
więcej

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 08:33
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.
więcej

Uczestnicy szczytu G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 21:38
Uczestnicy szczytu G7 w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację o zwalczaniu terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po zamachu w Manchesterze i zapowiedzieli podniesienie działań antyterrorystycznych na wyższy poziom.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook