Rosyjski koncern Rosnieft dostał pozwolenie na wydobycie ropy w Wenezueli

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 21:33
Rosyjski koncern Rosnieft uzyskał licencję na prace poszukiwawcze i wydobycie ropy naftowej na półwyspie Paria w stanie Sucre na północy Wenezueli. Porozumienie w tej sprawie podpisali w sobotę prezydent Nicholas Maduro i szef koncernu Rosnieft, Igor Sieczyn.
więcej

Putin podziękował Trumpowi za pomoc CIA w udaremnieniu zamachu

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 20:07
Prezydent Władimir Putin zatelefonował w niedzielę do prezydenta Donalda Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Rosji - poinformowała służba prasowa Kremla.
więcej

Do zamachu w pakistańskiej Kwecie przyznało się Państwo Islamskie

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 17:32
Do samobójczego zamachu na kościół metodystyczny w Kwecie na zachodzie Pakistanu, gdzie zginęło co najmniej dziewięć osób, a 30 zostało rannych, przyznało się w niedzielę Państwo Islamskie (IS).
więcej

Aresztowano mężczyznę za próbę sprzedaży części rakiet na rzecz Korei Płn.

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 15:45
Australijska policja aresztowała mężczyznę, który miał działać na czarnym rynku, by sprzedać północnokoreański węgiel i części pocisków w celu pozyskania funduszy na rzecz Pjongjangu. W niedzielę temu naturalizowanemu Australijczykowi postawiono zarzuty.
więcej

26 ofiar osunięć ziemi po przejściu burzy tropikalnej na Filipinach

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 14:24
Co najmniej 26 osób poniosło śmierć w wywołanych przez burzę tropikalną Kai-Tak osunięciach ziemi w czterech miejscowościach na wyspie Biliran w środkowych Filipinach. 23 uznano za zaginione - poinformowały w niedzielę władze.
więcej

W Finlandii mocniejsze alkohole będą dostępne w sklepach spożywczych

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 11:30
Fiński parlament przegłosował nowelizację prawa alkoholowego, która zezwala sklepom spożywczym na sprzedaż napojów zawierających do 5,5 proc. alkoholu (obecny limit: 4,7 proc.). "Za" głosowało 98 deputowanych w dwustuposobowym parlamencie, "przeciw" było 94.
więcej

Pięciu zabitych i 30 rannych w ataku na kościół w Pakistanie

PAP / pk
Niedziela, 17 grudnia 2017, godz. 10:05
Co najmniej pięć osób zginęło, a 30 zostało rannych, gdy uzbrojeni napastnicy zaatakowali w niedzielę kościół metodystyczny w Kwecie, na zachodzie Pakistanu, detonując bombę i strzelając do wiernych - poinformował dyrektor jednego ze szpitali w mieście.
więcej

Włochy: manifestacja w Rzymie w obronie praw migrantów

PAP / jp
Sobota, 16 grudnia 2017, godz. 20:30
Kilkanaście tysięcy osób manifestowało w sobotę w Rzymie w obronie praw migrantów i uchodźców, przeciwko dyskryminacji i rasizmowi.
więcej

Włochy: Lampa Pokoju Świętego Franciszka z Asyżu dla Angeli Merkel

PAP / jp
Sobota, 16 grudnia 2017, godz. 17:30
Franciszkanie z Asyżu nagrodzili kanclerz Niemiec Angelę Merkel Lampą Pokoju. Wyjaśnili w sobotę, że nagrodę tę przyznano jej za to, że "w Niemczech i w Europie wyróżniła się działaniami na rzecz pojednania i pokojowej koegzystencji między narodami".
więcej

Czechy: spotkanie antyimigracyjnych i antyislamskich partii europejskich

PAP / jp
Sobota, 16 grudnia 2017, godz. 14:30
Spotkanie antyimigracyjnych i antyislamskich partii z będącej grupą polityczną Parlamentu Europejskiego Europy Wolności i Narodów odbędzie się w sobotę w Pradze.
więcej

Indonezja: trzech zabitych w piątkowym trzęsieniu ziemi na Jawie

PAP / jp
Sobota, 16 grudnia 2017, godz. 11:30
Trzy osoby zginęły, a setki budynków zostały zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5, które w piątek nawiedziło południowe wybrzeże Jawy - poinformowały władze.
więcej

NATO wyraziło zaniepokojenie rosyjskim systemem rakietowym

PAP / jp
Sobota, 16 grudnia 2017, godz. 10:04
NATO oświadczyło w piątek, że jest zaniepokojone nowym rosyjskim systemem rakietowym zdolnym do przenoszenia głowic nuklearnych, który według Sojuszu może naruszać układ o całkowitej likwidacji rakiet nuklearnych pośredniego zasięgu (INF).
więcej

Tusk: mam nadzieję, że KE nie uruchomi art. 7 traktatu UE wobec Polski

PAP/ ed
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 21:19
Mam nadzieję, że Komisja Europejska nie uruchomi art. 7 unijnego traktatu wobec Polski - oświadczył w piątek w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

Rosja: zatrzymano siedmiu bojowników Państwa Islamskiego

KAI/ ed
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 19:52
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w piątek o zatrzymaniach siedmiu dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS), którzy mieli planować ataki terrorystyczne w różnych miejscach publicznych.
więcej

ONZ wzywa Irak do pilnego ustanowienia moratorium w sprawie kary śmierci

PAP/ ed
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 19:27
Wysoki komisarz NZ ds. praw człowieka wyraził zaskoczenie z powodu wykonania w Iraku zbiorowej egzekucji 38 osób podejrzanych o przynależność do organizacji Państwo Islamskie i wezwał Bagdad do pilnego ustanowienia moratorium na stosowanie kary śmierci.
więcej

Tillerson: Korea Płn. musi przestać grozić, zanim dojdzie do rozmów

PAP/ ed
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 18:48
Musi nastąpić "trwałe zaprzestanie groźnego zachowania ze strony Korei Północnej", zanim dojdzie do jakichkolwiek rozmów między Waszyngtonem a Pjongjangiem - oświadczył w piątek na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ sekretarz stanu USA Rex Tillerson.
więcej

Wiemy, gdzie pobiorą się książę Harry i Meghan Markle. "Jest to dla nich szczególne miejsce"

PAP / kk
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 15:02
W tej sprawie opublikowano specjalny komunikat.
więcej

Kreml: Putin i Trump opowiedzieli się za dialogiem z Koreą Północną

PAP / pk
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 14:03
Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump poparli nawiązywanie dialogu z Koreą Północną w ramach uregulowania sytuacji na Półwyspie Koreańskim - przekazał w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, relacjonując rozmowę telefoniczną obu przywódców.
więcej

Macron i Morawiecki rozmawiali w Pałacu Elizejskim o reformie sądów i migracji

PAP / pk
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 12:20
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał w piątek w Brukseli z premierem Mateuszem Morawieckim przede wszystkim na temat reform polskiego wymiaru sprawiedliwości i przyjmowania migrantów - podano w oświadczeniu Pałacu Elizejskiego.
więcej

W Brukseli drugi dzień szczytu UE o Brexicie i strefie euro

PAP / pk
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 10:25
Piątek jest drugim dniem szczytu UE w Brukseli. Szefowie państw i rządów 27 krajów członkowskich bez Wielkiej Brytanii będą rozmawiać o Brexicie i reformach w strefie euro.
więcej

Kraje UE nadal podzielone ws. migracji; KE dopuszcza głosowanie

PAP / pk
Piątek, 15 grudnia 2017, godz. 08:09
Po kilkugodzinnej dyskusji na szczycie przywódcy UE są nadal podzieleni w kwestii podejścia do migracji. Szef KE Jean-Claude Juncker zasugerował, że jeśli nie będzie jednomyślności w tej sprawie, to możliwe jest głosowanie większościowe.
więcej

Irak: stracono 38 islamskich więźniów skazanych za terroryzm

PAP / sz
Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 20:48
38 osób skazanych na śmierć za terroryzm zostało w czwartek straconych przez powieszenie w więzieniu w mieście An-Nasirija na południu Iraku - powiedział AFP przedstawiciel rady prowincji Zi Kar.
więcej

Francja: czworo dzieci zginęło w wypadku szkolnego autobusu

PAP / sz
Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 19:44
Czworo dzieci zginęło, a 24 osoby zostały ciężko ranne, w tym 21 dzieci, w zderzeniu szkolnego autobusu z pociągiem w czwartek w gminie Millas w pobliżu Perpignan na południu Francji - podało francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
więcej

Korea Płn. uzna blokadę morską za "wypowiedzenie wojny"

PAP / sz
Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 17:47
Korea Płn. uzna blokadę morską za "wypowiedzenie wojny" i jeśli zostanie ona nałożona przez USA, to podejmie "bezlitosne" działania obronne - podała w czwartek rządowa agencja KCNA, powołując się na rzecznika resortu spraw zagranicznych.
więcej

Demokratyczna Republika Konga: 400 tys. dzieci może umrzeć z głodu

KAI / sz
Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 17:02
Ponad 400 tys. dzieci poniżej piątego roku życia może w najbliższych miesiącach umrzeć z głodu w regionie Kasai w Demokratycznej Republice Konga - alarmuje Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook