Włochy: budżet odrzucony przez UE. Di Maio: Nie dziwię się; to pierwszy włoski budżet napisany w Rzymie, a nie w Brukseli

pap / pch
Wtorek, 23 października 2018, godz. 20:30
"Nie poddamy się, wiemy, że podążamy właściwą drogą" - tak włoski wicepremier Luigi Di Maio z Ruchu Pięciu Gwiazd skomentował odrzucenie przez Komisję Europejską projektu budżetu rządu Giuseppe Contego. "Idziemy naprzód" - zadeklarował Matteo Salvini z Ligi.
więcej

Putin zaproponował spotkanie z Trumpem w Paryżu 11 listopada, w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej

pap / pch
Wtorek, 23 października 2018, godz. 18:30
Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował we wtorek, by 11 listopada w Paryżu mogło odbyć się jego spotkanie z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Putin mówił o tym na początku rozmów z doradcą Trumpa Johnem Boltonem, przebywającym w Moskwie.
więcej

PE chce, żeby Europejczycy pili więcej kranówki zamiast wody w butelkach. Nowe przepisy mają się do tego przyczynić

PAP / pch
Wtorek, 23 października 2018, godz. 17:30
PE opowiedział się za tym, aby ludzie pili więcej kranówki, zamiast kupować wodę w butelkach. Europosłowie podkreślają, że woda z kranu jest znacznie tańsza i lepsza dla środowiska. Według KE, gospodarstwa domowe w UE dzięki temu mogą zaoszczędzić ponad 600 mln euro rocznie.
więcej

Ambasador RP w Izraelu: medale Sprawiedliwy wśród Narodów Świata dla 4 kolejnych Polaków. Czytaj historię tych rodzin

pap / pch
Wtorek, 23 października 2018, godz. 16:30
Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował we wtorek na Twitterze, że Instytut Yad Vashem pośmiertnie uhonorował dyplomami i medalami Sprawiedliwy wśród Narodów Świata czworo Polaków: Stanisława i Zofię Pszkitów oraz Juliana i Janinę Kosków.
więcej

Iran: aresztowano terrorystów planujących zamachy na pielgrzymów

PAP / kk
Wtorek, 23 października 2018, godz. 12:35
Irański minister bezpieczeństwa publicznego i służb specjalnych Sajid Mahmud Alawi poinformował we wtorek o aresztowaniu 15 terrorystów, którzy planowali zamachy na szyitów udających się z doroczną pielgrzymką do Iraku.
więcej

Chiny: prezydent Xi Jinping otworzył najdłuższy most na świecie

PAP / kk
Wtorek, 23 października 2018, godz. 08:35
Prezydent Chin Xi Jinping otworzył we wtorek najdłuższy most na świecie, łączący Chiny kontynentalne z wyspiarskimi Makau i Hongkongiem. Most ma długość 55 km. Honkgkong, Makau i Zhuhai to trzy główne miasta delty Rzeki Perłowej w Chinach, określanej jako największa metropolia świata.
więcej

Czaputowicz rozmawiał w NATO na temat Fort Trump

PAP / sz
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 19:46
Szef MSZ Jacek Czaputowicz przekazał sekretarzowi generalnemu NATO informacje nt. możliwego zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Jak tłumaczył, to odpowiedź na działania Rosji. Od Jensa Stoltenberga usłyszał, żeby więcej rozmawiać o tym z sąsiadami.
więcej

Sąd uznał, że "dzwon Hitlera" może pozostać na wieży kościoła

KAI / sz
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 18:31
Tzw. dzwon Hitlera w niemieckiej gminie Herxheim am Berg (Nadrenia-Palatynat) może pozostać na wieży tamtejszego kościoła ewangelickiego - orzekł w poniedziałek sąd administracyjny w Neustadt.
więcej

Trump grozi wstrzymaniem pomocy dla Ameryki Środkowej z powodu migrantów

PAP / sz
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 16:39
Prezydent Donald Trump zagroził w poniedziałek na Twitterze, że wstrzyma lub ograniczy pomoc finansową dla tych krajów Ameryki Środkowej, z których pochodzą migranci zamierzający dotrzeć do USA. Trump napisał też, że zaalarmował wojsko i straż graniczną.
więcej

KE: decyzja TSUE ws. Polski zgodna z opinią KE w tej kwestii

PAP / sz
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 15:38
Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział w poniedziałek, że w piątkowej decyzji o wprowadzeniu środków tymczasowych dotyczących ustawy o SN Trybunał Sprawiedliwości UE podzielił pogląd KE, że nowe polskie przepisy są niezgodne z prawem unijnym.
więcej

Hiszpania: chaos na południu kraju z powodu ulewnych deszczów

PAP / jp
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 13:00
Padające w Hiszpanii od piątku ulewne deszcze i burze doprowadziły do chaosu komunikacyjnego na południu kraju; są nieprzejezdne drogi i zablokowane linie kolejowe. Na skutek powodzi zginęła jedna osoba.
więcej

Niemcy: Altmaier wzywa kraje UE do wstrzymania eksportu broni do Arabii Saudyjskiej

PAP / jp
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 11:30
Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier wezwał w poniedziałek państwa UE, by te poszły za przykładem Berlina i przestały eksportować broń do Arabii Saudyjskiej, dopóki kraj ten nie wyjaśni sprawy zabójstwa dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.
więcej

Niespodziewana decyzja Harrego zaskoczyła internautów. Meghan ma powody do radości

mamadu.pl / facebook.com / pk
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 11:23
Brytyjski książę postanowił zrobić coś wyjątkowego dla swojej żony. Dzięki jego wsparciu Meghan może znacznie łatwiej znieść ciążę.
więcej

Ambasador Rosji: atak na Białoruś to atak na Rosję

PAP / jp
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 10:10
Jakakolwiek militarna napaść na Białoruś będzie oceniana jako napaść na Rosję, ze wszystkimi tego konsekwencjami - powiedział ambasador Rosji na Białorusi Michaił Babicz w telewizji Biełaruś 1.
więcej

Przedstawiciele wojsk obu Korei będą rozmawiać o zmniejszaniu napięć

PAP / jp
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 08:40
Przedstawiciele sił zbrojnych Korei Południowej i Północnej spotkają się w piątek we wsi Panmundżom na granicy obu krajów na rozmowy o działaniach mających zmniejszyć napięcia militarne między nimi - poinformował w poniedziałek resort obrony w Seulu.
więcej

Australia: premier przeprasza ofiary pedofilii

PAP / jp
Poniedziałek, 22 października 2018, godz. 07:35
Premier rządu australijskiego Scott Morrison oficjalnie przeprosił w imieniu narodu osoby, które jako dzieci stały się ofiarami przestępstw seksualnych. W przemówieniu w parlamencie Morrison podkreślil, że cały naród musi zdać sobie sprawę z ich cierpień i powiedzieć "przepraszam".
więcej

Chiny: policja poszukuje nożownika, który zabił trzy osoby

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 21:17
Chińska policja poszukuje 30-letniego mężczyzny podejrzanego o atak nożem, w którym zginęły trzy osoby, a jedna została ranna.
więcej

Francja, W. Brytania, Niemcy: nic nie może usprawiedliwić zabójstwa Chaszodżdżiego

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 18:21
Te trzy kraje zdecydowanie potępiły zabójstwo dziennikarza i wskazały, że pilnie powinny zostać wyjaśnione okoliczności przestępstwa.
więcej

Władze Jordanii: nie przedłużymy umowy dzierżawnej z Izraelem

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 17:21
Władze Jordanii powiadomiły w niedzielę Izrael, że nie odnowią 25-letniej dzierżawy dwóch obszarów wzdłuż granicy między obu krajami, na których strona izraelska ma pewne prawa zgodnie z traktatem pokojowym z 1994 roku.
więcej

Tajwan: co najmniej 17 ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 15:25
Co najmniej 17 osób zgięło w niedzielę w katastrofie kolejowej na Tajwanie, a 126 osób odniosło obrażenia - poinformowały władze.
więcej

Nigeria: 55 osób zginęło w zamieszkach na północy kraju

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 13:10
Starcia między młodymi chrześcijanami i muzułmanami spowodowała kłótnia na targu - informuje portal BBC. W mieście Kasuwan Magani władze wprowadziły całodobową godzinę policyjną.
więcej

Minister obrony Wielkiej Brytanii: Rosja kpi i narusza układ INF

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 11:07
Do zarzutów przeciwko Rosji dołącza się także prezydent USA Donald Trump. Wskazując na naruszanie traktatu przez Moskwę, zapowiedział wycofanie swojego państwa z układu.
więcej

Wenezuela: Maduro apeluje do Trumpa o otwarcie granic dla karawany migrantów

PAP / ms
Niedziela, 21 października 2018, godz. 09:07
"Apeluję do prezydenta Donalda Trumpa o otwarcie granic Stanów Zjednoczonych i poszanowanie migrantów z krajów Ameryki Centralnej" - napisał prezydent Wenezueli.
więcej

Wielki marsz przeciwników Brexitu w Londynie

PAP / ml
Sobota, 20 października 2018, godz. 21:15
Tłumy Brytyjczyków przemaszerowały w sobotę ulicami Londynu, protestując przeciwko decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE i domagając się organizacji ponownego referendum w tej sprawie. Organizatorzy marszu szacują, że wzięło w nim udział do 700 tys. ludzi.
więcej

Grecja: premier zadowolony z zainicjowania zmiany nazwy Macedonii

PAP / ml
Sobota, 20 października 2018, godz. 19:18
Grecki premier Aleksis Cipras z zadowoleniem powitał w sobotę zaaprobowanie przez parlament Macedonii proponowanej zmiany nazwy tego kraju na Republika Macedonii Północnej jako decydujący krok na drodze do zażegnania zadawnionego sporu między Atenami a Skopje.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook