Premier Beata Szydło komentuje prymicje syna

KAI / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 19:32
Premier Szydło skomentowała wydarzenia związane ze święceniami i Mszą św. prymicyjną swojego syna Tymoteusza w parafialnym kościele MB Częstochowskiej w Przecieszynie koło Oświęcimia.
więcej

"Obecna konstytucja się sprawdziła"

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 18:39
Funkcjonująca od 20 lat konstytucja sprawdziła się, także podczas momentów kryzysowych; jej szybka zmiana nie jest potrzebna - ocenili w niedzielę m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i b. premier Włodzimierz Cimoszewicz.
więcej

Podkarpacie: PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 16:54
O przyśpieszeniu rozwoju Podkarpacia mówili posłowie Prawa i Sprawiedliwości na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.
więcej

Krzysztof Łoziński nowym przewodniczącym KOD

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 16:07
Krzysztof Łoziński został nowym przewodniczącym Komitetu Obrony Demokracji. Zastąpił na tym stanowisku Mateusza Kijowskiego, który zrezygnował z kandydowania przed głosowaniem na zjeździe KOD w Toruniu. Łoziński nie miał ostatecznie kontrkandydata, wybory były tajne.
więcej

Szef MSZ: świat stracił wybitnego intelektualistę

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 10:10
Świat stracił wybitnego intelektualistę, doświadczonego i skutecznego dyplomatę, ale także szlachetnego człowieka oraz dumnego Polaka - napisał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski o zmarłym prof. Zbigniewie Brzezińskim.
więcej

Prezydent: inicjatywa Trójmorza to mój priorytet

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 14:56
Zdecydowałem się uczynić Inicjatywę Trójmorza jednym z priorytetów mojej prezydentury - powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek w Bratysławie na forum GLOBSEC. Podkreślił, że jej charakter jest nie tyle polityczny, co infrastrukturalny i gospodarczy.
więcej

Dwóch strażaków zginęło w akcji gaśniczej w Białymstoku

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 08:01
Dwóch strażaków zginęło podczas akcji gaszenia pożaru hurtowni sztucznych kwiatów w Białymstoku. Pożar wybuchł w czwartek w późnych godzinach popołudniowych; w akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Jak doszło do tragedii, na razie nie wiadomo.
więcej

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego będzie miał charakter rodzinny

KAI / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 15:46
Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego będą miały charakter rodzinny. Bliscy zmarłego muzyka wydali oświadczenie, w którym proszą o uszanowanie ich żałoby. Podane są również szczegóły ceremonii pogrzebowej.
więcej

69 lat temu wykonano wyrok na rtm. Pileckim

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 09:54
69 lat temu, 25 maja 1948 r., władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, oficerze ZWZ-AK, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie.
więcej

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego 30 maja w Krakowie

PAP / kk
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 20:42
Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w przyszły wtorek, 30 maja, na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Artysta zgodnie z wolą najbliższych spocznie w grobie rodzinnym - powiedział Maciej Grzyb z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.
więcej

Powstanie muzeum "Sprawiedliwych spod Auschwitz"

PAP / kk
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 19:43
Muzeum "Sprawiedliwych spod Auschwitz", które upamiętni i uhonoruje mieszkańców Oświęcimia i okolicy, niosących pomoc więźniom tego niemieckiego obozu, chce utworzyć starostwo oświęcimskie - poinformował we wtorek PAP starosta Zbigniew Starzec.
więcej

Prezydent: wspieramy Wielką Brytanię i jej społeczeństwo

PAP / kk
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 15:43
Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.
więcej

Niewykluczone zarzuty znęcania się dla policjantów

PAP / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 20:01
W śledztwie ws. śmierci Igora Stachowiaka niewykluczone są zarzuty znęcania się nad pozbawionym wolności dla policjantów - mówił w poniedziałek szef Prokuratury Regionalnej w Poznaniu Rafał Maćkowiak. Nagranie z kamery paralizatora było początkowo nieczytelne, dopiero niedawno udało się je oczyścić - twierdzi źródło PAP.
więcej

"Euro, gdy strefa pokona wewnętrzne sprzeczności"

PAP / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 18:24
Polska będzie wypowiadała się w sprawie przyjęcia euro, gdy strefa euro pokona wewnętrzne sprzeczności: oczekiwania olbrzymich transferów finansowych ze stagnacją reform w kilku krajach; dziś to politycznie nie do pokonania - uważa minister ds. europejskich Konrad Szymański.
więcej

Zbigniew Wodecki nie żyje. Zmarł w poniedziałek w szpitalu

wodecki.pl / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 15:27
Nie żyje jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor; Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej artysty. Wodecki miał 67 lat.
więcej

Dymisje we wrocławskiej policji po śmierci podejrzanego

PAP / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 15:11
Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.
więcej

Polska: proces byłego oficera ws. szpiegostwa

PAP / sz
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 11:25
Ruszył proces porucznika rezerwy Wojska Polskiego Piotra C. - oskarżonego m.in. o gromadzenie niejawnych dokumentów w celu udzielenia ich obcemu wywiadowi. Proces toczy się przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie, z wyłączeniem jawności.
więcej

"Będzie abolicja, dla niepłacących abonamentu rtv"

PAP / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 15:18
Dla osób, które zapłacą abonement radiowo-telewizyjny za pól roku z góry po wejściu ustawy w życie, będzie abolicja dla niepłacących wcześniej takiego abonamentu - zapowiedział w niedzielę w radiu Zet i Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin.
więcej

Duda: Polska i Ukraina mogą razem zbudować pomyślną przyszłość

PAP / jp
Sobota, 20 maja 2017, godz. 18:30
Polska i Ukraina mogą razem zbudować pomyślną przyszłość, opartą na szacunku i poczuciu solidarności - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w sobotę w Żytomierzu na Ukrainie podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
więcej

Szczerski: Polska jest dobrym przykładem, jak może wyglądać Europa przyszłości

PAP / jp
Sobota, 20 maja 2017, godz. 14:37
- Polska jest bardzo dobrym przykładem tego, jak może wyglądać Europa przyszłości; warto obserwować Polskę, gdzie ludzie dokonali zmiany siłą głosu wyborczego - przekonywał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podczas Kongresu Polska Wielki Projekt.
więcej

Premier Szydło z prezydentem Niemiec m.in. o przyszłości UE

PAP / pk
Piątek, 19 maja 2017, godz. 18:22
Stosunki dwustronne i kwestie europejskie w kontekście przyszłości UE to tematy piątkowej rozmowy w Warszawie premier Beaty Szydło i prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - podała kancelaria premier.
więcej

Duda: Europa potrzebuje solidarności; Steinmeier: Polska to rdzeń Europy

PAP / pk
Piątek, 19 maja 2017, godz. 15:01
Europa potrzebuje dzisiaj solidarności i dobrej współpracy - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podkreślił, że Polska jest potrzebna w przezwyciężeniu kryzysu europejskiego. - Polska to rdzeń Europy - zaznaczył.
więcej

Zakończyła się sekcja zwłok Magdaleny Żuk

PAP / pk
Piątek, 19 maja 2017, godz. 14:53
W Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu zakończyła się w piątek po godz. 14.30 sekcja zwłok Magdaleny Żuk - powiedzieli dziennikarzom pełnomocnicy rodziny po opuszczeniu gmachu ZMS. Nie chcieli ujawniać szczegółów.
więcej

Duda o uchodźcach: nie można przetrzymywać ludzi siłą

PAP / psd
Piątek, 19 maja 2017, godz. 13:44
Polska jest i była otwarta na tych, którzy potrzebują pomocy, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce siłą przetrzymywany - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.
więcej

Rozpoczęła się wizyta prezydenta Niemiec w Polsce

PAP / psd
Piątek, 19 maja 2017, godz. 11:19
Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się piątkowa wizyta prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Warszawie. Tematami jego rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą mają być m.in. przyszłość UE, migracje, prawa Polaków w Niemczech i relacje transatlantyckie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook