Macron liczy na współpracę z Trumpem nad nową umową nuklearną z Iranem

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 21:20
Prezydent Francji Emmanuel Macron na wspólnej konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem po ich spotkaniu oświadczył, że liczy, iż będzie mógł z amerykańskim przywódcą "pracować nad nowym porozumieniem nuklearnym z Iranem".
więcej

Trump: Korea Północna chce spotkania "tak szybko, jak to możliwe"

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 20:38
Prezydent USA Donald Trump w czasie rozmów z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem we wtorek powiedział dziennikarzom, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un chce spotkać się z Trumpem "tak szybko, jak to możliwe".
więcej

Pakistan: sześciu zabitych w samobójczych zamachach

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 18:40
Co najmniej sześciu policjantów zginęło, a 15 zostało rannych we wtorek w trzech rebelianckich atakach samobójczych w okolicy Kwety, stolicy prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie - poinformowały lokalne władze.
więcej

Kempa rozmawiała o pomocy humanitarnej dla Syrii z komisarzem Stylianidesem

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 17:09
Minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa rozmawiała z komisarzem UE Christosem Stylianidesem o pomocy dla Syrii i regionu. Jak mówiła, trzeba zadbać, by młodzi ludzie mieszkający w obozach dla uchodźców nie byli "straconym pokoleniem".
więcej

Kanada: kierowca ciężarówki oskarżony o zabójstwo z premedytacją

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 16:47
Kierowca furgonetki, która w poniedziałek w Toronto wjechała w tłum pieszych i zabiła 10 osób, został formalnie oskarżony przez sąd o 10 zabójstw dokonanych z premedytacją. 25-letni Alek Minassian otrzymał także zarzut próby zabójstwa 13 innych osób, które przeżyły, ale zostały ciężko ranne.
więcej

Mogherini: O przyszłości Syrii powinni decydować Syryjczycy

PAP / sz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 16:16
Syria to nie geopolityczna szachownica, Syryjczycy sami powinni decydować o przyszłości swojego kraju - powiedziała we wtorek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini po spotkaniu przedstawicieli UE i ONZ z grupami syryjskiego społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Niemcy: szef Centralnej Rady Żydów przestrzega przed noszeniem jarmułek

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 14:11
Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu.
więcej

Komisja Europejska liczy na miliardy euro w ramach pomocy dla Syrii

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 13:18
Konferencja poświęcona jest trwającej od siedmiu lat wojnie w Syrii i przyszłości tego kraju. KE liczy, że państwa zadeklarują kolejne miliardy euro pomocy dla tego kraju.
więcej

Afganistan: talibowie zabili dziewięciu żołnierzy i policjantów

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 12:23
Co najmniej pięciu żołnierzy zginęło, a dwóch zostało rannych w ataku talibskich bojowników na wojskowy punkt kontrolny w powiecie Bala Buluk w prowincji Farah na zachodzie kraju - oznajmił rzecznik gubernatora tej prowincji Mohammad Naser Mehri.
więcej

Ukraina: hakerzy chcą okupu za odblokowanie strony ministerstwa energetyki

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 11:47
Za odblokowanie strony hakerzy zażądali okupu w wysokości 0,1 bitcoina - poinformowały we wtorek media w tym kraju. Suma, której domagają się sprawcy ataku, stanowi równowartość około 900 dolarów.
więcej

NIK: GDDKiA realizując inwestycje drogowe nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 10:47
NIK dodała w opublikowanym we wtorek raporcie, że specustawa, która miała pomóc w ratowaniu branży budowlanej przed upadłościami, nie została przez GDDKiA (Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad) właściwie zrealizowana. "Części firm obniżono, albo w ogóle nie wypłacono przysługujących im należności" - podkreślono.
więcej

Kanada: premier Trudeau o "tragicznym i bezsensownym" ataku w Toronto

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 09:53
"Powinniśmy czuć się bezpiecznie w naszych miastach" - podkreślił Trudeau. Dodał, że władze "monitorują sytuację i będą współpracować z organami ścigania w całym kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Kanadyjczykom".
więcej

Polska i Stany Zjednoczone podpisały umowę o współpracy naukowo-technicznej

PAP / ms
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 08:50
Umowę o wzajemnej współpracy naukowo - technicznej między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Stanów Zjednoczonych podpisał w poniedziałek w Departamencie Stanu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz pełniący obowiązki zastępcy sekretarza stanu Thomas Shannon.
więcej

Armenia: dymisja premiera po protestach setek tysięcy osób. Do protestujących dołączyli żołnierze

PAP / kw
Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 07:15
Były prezydent Armenii wybrany w ubiegły wtorek na premiera tego kraju Serż Sarkisjan podał się w poniedziałek do dymisji. Jego oświadczenie opublikowano na stronie internetowej rządu.
więcej

Prezydent Francji rozpoczyna wizytę państwową w USA

PAP/ fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 21:46
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek wizytę państwową w USA. Towarzyszy mu pierwsza dama Brigitte Macron i liczna delegacja, złożona z ministrów oraz blisko 50 osób reprezentujących zarówno francuski biznes, jak i świat kultury.
więcej

Furgonetka w Toronto potrąciła ok. 10 pieszych [AKTUALIZUJEMY]

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 20:37
Furgonetka wjechała w poniedziałek w pieszych w Toronto w Kanadzie; potrąciła 8 do 10 osób - podała tamtejsza policja. Według portalu BBC News kierowca uciekł samochodem z miejsca wypadku. Na razie nie podano informacji o ewentualnych ofiarach.
więcej

Gowin: Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie ma pomagać polskim firmom

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 19:37
Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie będzie pomagać polskim firmom w znajdowaniu nowych rynków zbytu oraz partnerów w Stanach Zjednoczonych - powiedział w poniedziałek podczas uroczystego otwarcia izby wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
więcej

W Krakowie stanął pomnik gen. Ryszarda Kuklińskiego - uroczyste odsłonięcie 4 czerwca

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 18:35
Pomnik gen. Ryszarda Kuklińskiego stanął na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Jak poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek, uroczyste odsłonięcie monumentu nastąpi 4 czerwca o godz. 21.
więcej

Kuchciński: Polsce zależy na sukcesie UE; bilans członkostwa jest dla nas korzystny

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 17:07
Polska dostrzega niedoskonałości i potrzebę reform Unii Europejskiej; zależy nam na sukcesie Wspólnoty, bo dla nas bilans członkostwa w UE jest korzystny - oświadczył w poniedziałek w Tallinie marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
więcej

Chiny i Rosja będą blokować zmianę porozumienia nuklearnego z Iranem

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 15:36
Pekin i Moskwa będą wspólnie blokować wszelkie amerykańskie próby rewizji porozumienia nuklearnego z Iranem - oświadczył w poniedziałek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow po spotkaniu ze swoim chińskim odpowiednikiem Wangiem Yi w Pekinie.
więcej

Zastępczyni RPO spotkała się w Sejmie z rodzinami osób niepełnosprawnych

PAP / kk
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 14:17
Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania Sylwia Spurek spotkała się w poniedziałek przed południem z rodzinami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Spurek zapewniła protestujących o wsparciu i solidarności ze strony RPO.
więcej

Księżna Kate urodziła syna. Jego imię zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dni

PAP / fal
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 14:08
Żona drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna - poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
więcej

CBOS: 70 procent Polaków ufa prezydentowi

PAP / kk
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 13:22
Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (70 proc.) zaufaniem - wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 61 proc. zaufania, a szef MS Zbigniew Ziobro i wicepremier Beata Szydło - po 49 proc. Liderem rankingu nieufności jest szef PO Grzegorz Schetyna, nie ufa mu 46 proc.
więcej

Premier Mateusz Morawiecki podpisał Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025

PAP / kk
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 12:33
Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025.
więcej

Afganistan: 14 policjantów i żołnierzy zginęło w atakach talibów

PAP / kk
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 11:21
Co najmniej 14 afgańskich policjantów i żołnierzy zginęło w prawie jednoczesnych atakach talibskich bojowników w prowincji Badghis na północnym zachodzie Afganistanu - poinformowały lokalne władze.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook