Irak: coraz więcej doniesień o atakach chemicznych

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 21:24
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że w minionym roku znacząco wzrosła liczba docierających do niej doniesień o możliwych atakach z użyciem broni chemicznej w północnym Iraku - podała agencja dpa w niedzielę.
więcej

Turcja: policja zaatakowała uczestników Gay Pride

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 20:00
Policja w Stambule użyła w niedzielę kauczukowych kul, by rozpędzić liczącą około 40 osób grupę demonstrantów, którzy mimo oficjalnego zakazu zebrali się na placu Taksim w centrum miasta i zamierzali maszerować w paradzie równości Gay Pride.
więcej

Schulz zarzuca Merkel bierność wobec rządów Polski i Węgier

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 18:54
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel w niedzielę podczas zjazdu SPD w Dortmundzie bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość.
więcej

Syria: Asad pokazał, że jego armia jest coraz silniejsza

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 18:01
Prezydent Syrii Baszar el-Asad udał się w niedzielę do miasta Hama w środkowej części kraju, gdzie wziął udział w modlitwach z okazji kończącego ramadan święta Id al-Fitr.
więcej

Czechy: protest przeciw chlewni na terenie byłego obozu

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 17:20
Działacze ruchów antyrasistowskich z 16 krajów demonstrowali w sobotę domagając się zamknięcia chlewni przemysłowej powstałej w latach 70. na terenie byłego nazistowskiego obozu przejściowego dla Romów w miejscowości Lety, na południe od Pragi.
więcej

Trump oskarżył Obamę o bezczynność w "sprawie rosyjskiej"

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 13:45
Prezydent Donald Trump oskarżył swego poprzednika Baracka Obamę, że nic nie zrobił aby zapobiec zarzucanej Rosji ingerencji w amerykańskie wybory w 2016 r.
więcej

Argentyna: była prezydent Kirchner wraca do polityki

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 12:19
Była prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner będzie kandydydować do Senatu w wyborach, które odbędą się w październiku br. - potwierdzili w sobotę jej współpracownicy w telewizji C5N.
więcej

Albania: trwają wybory, które mogą zmienić cały kraj

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 10:49
W Albanii rozpoczęły się w niedzielę wybory parlamentarne, które według obserwatorów są testem politycznej dojrzałości tego bałkańskiego kraju i mogą być ważnym etapem na jego drodze do Unii Europejskiej. Albańczycy wybierają 140 deputowanych.
więcej

Pakistan: 123 osoby zginęły w eksplozji cysterny

PAP / kw
Niedziela, 25 czerwca 2017, godz. 09:00
Co najmniej 123 osoby zginęły w niedzielę na wschodzie Pakistanu, gdy zapaliła się ciężarówka transportująca paliwo, która wcześniej uległa wypadkowi.
więcej

Warszawa: protest przeciwników wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 21:36
Zaprzestania prowadzonej wycinki w Puszczy Białowieskiej oraz tego, by cała puszcza została objęta parkiem narodowym - domagali się w Warszawie uczestnicy sobotniej manifestacji. Według Ministerstwa Środowiska, cięcia to element ratowania cennych siedlisk.
więcej

Gmail przestanie skanować maile. Chodzi o reklamy

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 19:10
Google zapowiedział na firmowym blogu, że przestanie automatycznie skanować e-maile użytkowników bezpłatnej wersji serwisu pocztowego Gmail, co obecnie robi w celu personalizowania wyświetlanych reklam. Zmiana ma wejść w życie w ciągu roku.
więcej

Włochy: rekordy temperatur w kolejnym dniu fali upałów

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 18:11
49 stopni Celsjusza - taka była odczuwalna temperatura w sobotę w mieście Ferrara w regionie Emilia-Romania na północy Włoch, choć termometr pokazywał 37 stopni. W kolejnym dniu upałów w 15 z 20 regionów odczuwalna temperatura wyniosła w sobotę ponad 40 st.
więcej

Rosja: marines w Norwegii zaszkodzą relacjom dwustronnym

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 17:48
Ambasada Rosji w Oslo ostrzegła w sobotę, że przedłużenie pobytu amerykańskich marines w Norwegii zaszkodzi dwustronnym stosunkom dyplomatycznym. Norweskie władze poinformowały w minionym tygodniu, że 330 amerykańskich marines pozostanie w ich kraju do końca 2018 roku.
więcej

Turcja: szkoły średnie przestają uczyć o teorii ewolucji

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 17:17
Z programów tureckich szkół średnich ma zniknąć darwinowska teoria ewolucji, ponieważ władze uważają ją za kontrowersyjną i trudną do zrozumienia - podała agencja AP, powołując się na starszego rangą przedstawiciela resortu oświaty.
więcej

Chiny: już ponad 140 zaginionych po osuwisku

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 15:11
Do 141 wzrosła w sobotę liczba zaginionych po zejściu lawiny kamieni na wieś Xinmo, w prowincji Syczuan, w środkowo-zachodniej części Chin. Ratownicy pod gruzami szukają ocalałych. Uratowano kilka osób, w tym miesięczne niemowlę.
więcej

Iran potępia próbę zamachu w Mekce, gotów współpracować

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 13:49
Iran potępił w sobotę udaremniony zamach wymierzony w pielgrzymów zgromadzonych w Wielkim Meczecie w Mekce, w Arabii Saudyjskiej. Mimo napiętych stosunków władze w Teheranie zapewniły Rijad, że są gotowe z nimi współpracować w celu zwalczania terrorystów.
więcej

Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 12:05
Były ksiądz katolicki i aktywista narodowy Jacek Międlar poinformował w sobotę rano na Twitterze, że został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Londyn Luton podczas próby wjazdu do Wielkiej Brytanii.
więcej

"Sueddeutsche Zeitung": w UE trzeba się spierać

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 10:36
Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" poparł w sobotę ostrą krytykę prezydenta Francji Emmanuela Macrona wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zdaniem komentatora spór w Unii Europejskiej jest potrzebny, a najgorsza byłaby "zakłamana harmonia".
więcej

Sondaż: większość Węgrów odrzuca kwoty relokacji migrantów

PAP / ml
Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 10:03
Zdecydowana większość Węgrów (87 proc.) odrzuca obowiązkowe kwoty relokacji migrantów - wynika z sondażu ośrodka Nezoepont, opublikowanego w sobotę w dzienniku "Magyar Ideok".
więcej

Merkel i Macron demonstrują zgodność poglądów

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 20:35
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron demonstracyjnie podkreślali w piątek na wspólnej konferencji prasowej po unijnym szczycie w Brukseli ścisłą współpracę i zgodność poglądów na przyszłość Unii Europejskiej.
więcej

Przywódcy: KE ma przeanalizować zagraniczne inwestycje w UE

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 19:49
Komisja Europejska ma przeanalizować inwestycje z krajów trzecich w strategicznych sektorach unijnej gospodarki - ustalili w piątek na szczycie przywódcy państw i rządów UE. "28" chce lepiej się chronić przed nieuczciwymi praktykami handlowymi.
więcej

Prezydent podpisał ustawę dot. "antykoncepcji awaryjnej"

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 18:11
Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.
więcej

Tusk pozytywnie o współpracy Polski i V4 z Macronem

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 16:48
Współpraca Polski i innych państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem była podczas szczytu UE nadzwyczaj produktywna i bez zbędnych emocji - mówił w piątek szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

May broni propozycji W. Brytanii wobec obywateli UE

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 16:24
Brytyjska premier Theresa May na piątkowej konferencji po szczycie UE w Brukseli broniła propozycji rządu W. Brytanii dotyczących przyszłości obywateli UE na Wyspach po Brexicie. Niektórzy przywódcy państw "27" zareagowali na nie pozytywnie - oceniła.
więcej

Premier: spotkanie V4 z Macronem dobre; będą kolejne rozmowy

PAP / pk
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 15:40
Jako dobre oceniła premier Beata Szydło piątkowe spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak mówiła, koncentrowało się ono wokół rynku wewnętrznego UE. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie i konsultacje, jest taka wola z obu stron - poinformowała Szydło.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook