Prosta modlitwa przed każdą Mszą Świętą

(fot. shutterstock.com)

Przed pójściem na mszę warto poświęcić kilka minut i uświadomić sobie, w czym będziemy brać udział. Skorzystaj wtedy z tej prostej modlitwy. 

 

O Jezu Chryste, oto zbliżam się do Twojego Ołtarza z sercem otwartym, pragnącym spotkania z Tobą i proszę Cię, pozwól mi doświadczyć wszystkich tych łask, które przygotowałeś mi w tej Ofierze Mszy Świętej.
 
Oto przygotowuję się na spotkanie z Tobą, Który z Miłości do mnie ofiarowałeś się na Golgocie i teraz ponawiasz tę samą Ofiarę, aby obdarować wszystkich ludzi niepojętymi łaskami. Oto przychodzisz do nas w tym Świętym Czasie Twojej Eucharystycznej Ofiary, aby mogło się dokonać to, co dla oczu niewidzialne a jednak Rzeczywiście Obecne. Dziękuję Ci, Jezu Chryste za to, że Rodzisz się na Ołtarzu, aby przyjść do Mojego Serca.
 
Oto Twoje Życie uobecnia się podczas każdej Mszy Świętej, dokonuje się Ofiara Twojego Życia, jak wielka to łaska niepojęta dla mojego umysłu, ale ja wierzę, że Ty Panie Jezu za chwilę przyjdziesz do mnie, aby nakarmić mnie Swoim Ciałem i obdarować pełnią Swoich łask.
 
Mój Najukochańszy Zbawicielu, racz wysłuchać mojego wołania i spraw, aby moje serce nieustannie napełniało się tymi łaskami, którymi pragniesz obdarować podczas każdej Mszy Świętej, abym mógł doświadczyć Twojej wielkiej Miłości jak również tego wszystkiego, co jest Twoim wielkim Darem, aby przemienić mnie w Siebie na Życie Wieczne. Amen.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.63

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (53)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 08:09:57 | 2017-03-29
Administrator powinien zamknąć twoje konto za to co zrobiłeś, za to do czego dzięki twojemu wyrachowanemu chamstwu doprowadziłeś. Jesteś typowym podpalaczem, który czerpie przyjemność ze złego postępowania. Jesteś typowym antychrystem, który pod zasłoną kpi sobie z Jezusa Chrystusa.
Ale i na ciebie przyjdzie koniec antychryście przeklęty.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 04:58:19 | 2017-03-29
Czy można prosić administratora o kasowanie wulgarnych wpisów z tego forum?

Oceń 1 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Solo 10:49:51 | 2017-03-28
Tek_de_Cart

Co Ty wypisujesz?
Żaden katolik nie wierzy w słowa z cytatów, które tutaj wkleiłem.
Katolik wierzy, że ofiara Pana Jezusa Chrystusa była niepełna i trzeba ją kontynuować na mszach, oraz  wierzy że ofiara może być BEZKRWAWA.


Czy Ty nie rozumiesz, że NT wyraźnie stwierdza, że Ofiara Pana Jezusa Chrystusa była pełna i nie potrzeba jej powtórzeń, a msza to przecież DOSŁOWNA ŻYWA OFIARA, W  KTÓREJ JEST NIEUSTANNIE  OFIAROWANIE CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA CHRYSTUSA

Czy ty nie rozumiesz słów: "a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]11"
a msza to przecież bezkrwawa ofiara więc nie ma żadnych odpuszczeń grzechów.

Tak jak ci napisałem jeśli chcesz rozmawiać poważnie to ustosunkuj się do róznic wynikających z NT i KKK dotyczących  krwawej ofiary i czy ofiara Zbawiciela była pełna czy nie pełna.
Aby ci pomóc, odpowiedz na pytanie pierwsze:
Czy ofiara na krzyżu Pana Jezusa Chrystusa była pełna i zadośćuczyniła za każdy grzech świata czy nie? ( pomijamy grzech przeciw Duchowi świętemu).
odpowiedz!

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Solo 09:00:28 | 2017-03-25
Tek_de_Cart Neo.j | 2017-03-24 10:50:57
żeby przekonać Cię że się mylisz, musiałbyś cofnąć się do założeń.

Przestań udawać, że myślisz. Zacznij myśleć faktycznie i odpowiedz jak rozumiesz różnicę między NT a KKK w następujących słowach:

"12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, 13 oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego5. 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6."

"
11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie."

"20 To [jest] krew Przymierza, które Bóg wam polecił10. 21 Podobnie także skropił krwią przybytek i wszystkie naczynia przeznaczone do służby Bożej. 22 I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]11"

Jeśli zamerzasz w dalszym ciągu dykutować ze mną w stylu jakim zaprezentowałeś to więcej się do mnie nie odzywaj.

Podstawą tej rozmowy są zacytowane powyżej słowa z NT a nie ustalenia KK od III wieku włącznie z Konstantynem.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 08:05:37 | 2017-03-23
offtopic.

Czy można prosić admina forum o kasowanie nieustannie wklejanych   wpisów niezgodnych z netykietą.

Oceń 8 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Neo.j 07:53:31 | 2017-03-23
Jeśli ktoś uważa, że napisalem nieprawdę niechaj to wykaże.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 6 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Neo.j 07:50:40 | 2017-03-23
Misterium to coś bardzo ważnego w katolicyzmie. Encyklika Jana Pawła VI na temat Eucharystii  zatytułowane jest misterium  fidei   Sobór watykański II odwołuje się do mysterium eucharystii  KKK stwierdza, że cała liturgia Kościoła jest misterium  tajemnicą a jej celem jest wprowadzenie dusz w misterium Chrystusa  to znaczy w mistagogię  KK twierdząc, że jest strażnikiem misterium  w którym mogą pośredniczyć  tylko kapłani ( biskupi)  uzależnia od siebie swoich wyznawców  zamiast prowadzić ich do polegania na Jezusie Chrystusie  w sprawie zbawienia  Jaki jest pogląd na mszę opisuje dokładnie apokalipsa ap Jana.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Neo.j 07:50:06 | 2017-03-23
4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,
cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,
miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
i brudów swego nierządu.

5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
"Wielki Babilon.
Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".

4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
«Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,
i za jej czyny oddajcie podwójnie:
w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!

Jak myślicie CO CZULI TYSIĄCE PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN KTÓRZY ZOSTALI SPALENI ŻYWCEM ZA ODMOWĘ UCZESTNICTWA WE MSZY?

Oni to już od początku uważali że  JEST TO NAJWIĘKSZA OBRZYDLIWOŚĆ

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Neo.j 07:49:11 | 2017-03-23
DLACZEGO???
Ponieważ przedstawia się ją jako DOSŁOWNĄ ŻYWĄ OFIARĘ  KTÓREJ JEST NIEUSTANNIE  OFIAROWANIE CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA CHRYSTUSA


BIBLIA JEDNAK PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚC STWIERDZA, ŻE OFIARA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ZOSTAŁA DOKONANA NA KRZYŻU  W PEŁNI RAZ NA ZAWSZE  I NIGDY WIĘCEJ NIE MA BYĆ POWTARZANA
Nauka katolicka twierdzi jednak, że jeśli Pan Jezus Chrystus podczas ostatniej wieczerzy powiedział „ to jest ciało i krew moja” to należy to rozumieć dosłownie, że w wyniku wypowiedzenia tych słów  stały się ONE DOSŁOWNYM JEGO CIAŁEM I KRWIĄ i że gdy ksiądz wypowiada te słowa dzisiaj  stają się one podobnie dosłownym fizycznym  ciałem i krwią Pana Jezusa Chrystusa  I SĄ NIEUSTANNIE SKŁADANE NA OFIARĘ NA KATOLICKICH OŁTARZACH RÓWNIE PRAWDZIWIE JAK OFIARA NA KRZYŻU TA JEDYNA OFIARA PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
Zwróćcie uwagę, że nikt nie traktuje dosłownie słów które wypowiedział Pan Jezus Chrystus mówiąc np. Ja jestem bramą , ja jestem  pasterzem albo gdy nazwał uczniów owcami  i podobne   W tych i innych podobnych faktach jest pewne, że Pan Jezus Chrystus posługiwał się językiem obrazowym aby łatwiej było zrozumieć treść Jego przekazów.
GDY POWIEDZIAŁ ŻE CHLEB JEST JEGO CIAŁEM TO NIE JEST TO FIZYCZNIE MOŻLIWE SKORO TAM PAN JEZUS CHRYSTUS SIEDZIAŁ OSOBISCIE i trzymał ten chleb. w swoich rękach
TYM BARDZIEJ JEST NIE MOŻLIWE ABY KAŻDY OPŁATEK BYŁ CIAŁEM JEZUSA CHRYSTUSA Z DUSZĄ OSOBOWOŚCIĄ ( CAŁĄ NIEPODZIELONĄ JAK TWIERDZI KATOLICYZM)  To właśnie jest fałsz katolicyzmu

Oceń 1 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Neo.j 07:48:10 | 2017-03-23
Dlaczego???
Dlatego, że Pan Jezus Chrystus MÓWIŁ O SWOIM CIELE DUCHOWYM  A NIE O FIZYCZNYM.
PORÓWNAŁ TO ZA POMOCĄ CHLEBA ABYŚ ZROZUMIAŁ, ŻE TAK JAK CIAŁO FIZYCZNE CZŁOWIEKA POTRZEBUJE CHLEBA DO ODŻYWIANIA SIĘ ( ŻYCIA W TYM ŚWIECIE ) TAK CIAŁO DUCHOWE CZŁOWIEKA POTRZEBUJE POKARMU DUCHOWEHO ABY ŻYĆ ISTNIEĆ.
Zatem jak widzicie już samo założenie KK, że przemieniają chleb w FIZYCZNE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST BEZWZGLĘDNYM FAŁSZEM.
Pan Jezus Chrystus mówiąc o spożywaniu JEGO CIAŁA DUCHOWEGO A NIE FIZYCZNEGO MÓWIŁ O MOCY SWOJEGO OJCA KTÓRE JEST TAKŻE JEGO CIAŁEM DUCHOWYM
Aby się nie powtarzać to dokładnie jest to opisane pod tematem:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2713,skad-sie-wzial-post-eucharystyczny-i-po-co-on-jest.html


Jest tutaj jeszcze bardzo waży aspekt.  Sobór Watykański II stwierdza  „nasz Zbawiciel podczas ostatniej wieczerzy ustanowił  OFIARĘ EUCHARYSTYCZNĄ SWOJEGO CIAŁA I KRWI  Sobór Trydencki również potwierdził  że Pan Jezus Chrystus podczas swojej ostatniej wieczerzy złożył  BOGU swoje własne ciało i krew pod POSTACIĄ CHLEBA I WINA.   JEŚLI TAK , TO PAN JEZUS CHRYSTUS  ZOSTAŁ ZŁOŻONY NA OFIARĘ ZA GRZECHY ŚWIATA PODCZAS OSTATNIEJ WIECZERZY,  ZANIM POSZEDŁ NA KRZYŻ  A TO JEST CZYSTĄ HEREZJĄ A NAWET IDIOTYZMEM.

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook