Cztery kolejne medale polskich sportowców

(fot. PAP/EPA/GERRY PENNY)
PAP / ad

Kolejne cztery medale XIV Paraolimpiady zdobyli w Londynie we wtorek wieczorem w ciągu kilkunastu minut polscy sportowcy. Srebrne wywalczyli: Mateusz Michalski na 100 m i Daniel Pek na 1500 m, brązowe: Rafał Korc także na 1500 m i Marta Makowska w szermierce.

Pochodzący z Wrześni 25-letni niedowidzący Michalski (Start Gorzów Wlkp.) pokonał 100 m w 10,88. Wyprzedził go o dwa lata starszy Rosjanin Fiedor Trikolic, który czasem 10,81 poprawił rekord życiowy.

W finałowym biegu na 1500 m zawodników z lekką niepełnosprawnością intelektualną wystąpiło dwóch Polaków. Drugie miejsce zajął urodzony w Kościerzynie niespełna 21-letni Pek (KS Olimpijczyk Skorzewo) - 3.59,45, a trzecie 30-letni warszawiak Korc (Start Otwock) - 3.59,53. Oba rezultaty są ich rekordami życiowymi. Zwyciężył reprezentant Iranu Peyman Nasiri - 3.58,49.

W emocjonującej walce o brązowy medal w szermierce na wózkach utytułowana 35-letnia Makowska (IKS AWF Warszawa) pokonała 25-letnią Chinkę Jingjing Zhou 15:14.

W sumie polska ekipa ma w dorobku 17 medali - pięć złotych, siedem srebrnych oraz pięć brązowych i ten dorobek może jeszcze we wtorek powiększyć.