Złoty medal polskiej załogi

Polski zespół, który żeglował w składzie: Maksymilian Wójcik, Łukasz Grodzicki i Małgorzata Białecka (wszyscy SKŻ Hestia Sopot), zdobył u wybrzeży Sycylii złoty medal otwartych drużynowych mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X. W zawodach rywalizowało 13 ekip z 10 krajów.

Na szóstej pozycji uplasował się drugi polski zespół: Jan Suliński, Kamil Lewandowski i Natalia Wójcik (wszyscy SKŻ Hestia Sopot). Ekipy składały się z trzech osób: dwóch zawodników i jednej zawodniczki. Jak poinformował Maksymilian Wójcik, regaty zorganizowano perfekcyjnie pod każdym względem. Na wodzie przeważały słabe wiatry, wymagające od żeglarzy przede wszystkim bardzo dobrej kondycji.

W finałowym pojedynku Polska 1 po zaciętej walce pokonała Greków 3:1, a w meczu o piąte miejsce Polska 2 uległa Nowej Zelandii 0:2.