Koniec marzeń rugbistów o Pucharze Świata

inf. wł./PR

Polscy rugbiści stracili szansę awansu do kolejnej rundy eliminacji do finałów Pucharu Świata 2011, które odbędą się w Nowej Zelandii. Nasza reprezentacja przegrała w niedzielę w Warszawie z Czechami 5:19 (0:0).

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało przegranej. Polacy byli bliżsi zdobycia punktów, niestety, nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Trzykrotnie mieli okazję trafienia z rzutów karnych. Dwukrotnie spudłował Dawid Banaszek, raz Dawid Popławski. W 28. minucie nasi zawodnicy wyprowadzili świetną kontrę, ale Tomasz Rokicki w ostatniej chwili został zatrzymany przez czeskich obrońców.

W drugiej części gry Polacy popełnili trzy fatalne błędy i tylko dzięki temu rywale zdobyli punkty. Najpierw dwukrotnie biało-czerwoni zgubili piłkę przy podaniach, a na 6 minut przed końcem pozwolili przebiec przez pół boiska Janowi Rohlikowi, który zdobył punkty z przyłożenia.  Nam przyłożyć udało się tylko raz, w 72. minucie uczynił to Krzysztof Hotowski. Polska przegrała z Czechami 5:19.