Polscy szczypiorniści pokonali Chorwatów

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Kielcach polscy piłkarze ręczni pokonali Chorwację 25-24 (10-15).

Piątkowy mecz był okazją do rewanżu za pamiętny, przegrany przez biało-czerwonych półfinał ostatnich Mistrzostw Europy. W początkowych minutach spotkania z Chorwacją na parkiecie grali przede wszystkim, ci którzy w ostatnich latach decydowali o sile polskiej ekipy. Wtedy szło nieźle. Ale często na tablicy widniał wynik remisowy. Czasami jedna lub druga drużyna zdobywała 1-2 bramkowe prowadzenie. W 19 minucie wygrywaliśmy 10-8. Na parkiecie zaczęli pojawiać się zmiennicy (wybijający się zawodnicy z polskiej ligi) i przestaliśmy trafiać. Biało-czerwoni do końca pierwszej połowy nie zdobyli już bramki, rywale uczynili to 7 razy. Przegrywaliśmy więc 10-15.

Po przerwie, choć do składu wróciła większość podstawowych graczy, minęły jeszcze dwie minuty zanim doczekaliśmy się na gola. Później nasi szczypiorniści mozolnie zaczęli odrabiać straty. W 41 minucie było już tylko 17-19. Wyrównać udało się jednak dopiero 11 minut później po trafieniu Bartłomieja Jaszki. A po kolejnych dwóch minutach Bartosz Jurecki zdobył prowadzenie. Prowadzenia nie oddaliśmy do końca. Polska pokonała Chorwację 25-24.