Papież: trzeba się wstydzić swych grzechów!

KAI / CTV / sz
Wtorek, 21 marca 2017, godz. 12:19
By wejść w tajemnicę przebaczenia, konieczna jest modlitwa, skrucha i wstyd - powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
więcej

Znamy program pielgrzymki Franciszka do Fatimy

KAI/ ed
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 22:13
Program pielgrzymki papieża Franciszka do Fatimy, opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty będzie przebywał w tym portugalskim sanktuarium w dniach 12-13 maja br. w związku z obchodami setnej rocznicy objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom.
więcej

"Amoris laetitia głosi nierozerwalność małżeństwa"

KAI/ ed
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 17:00
Wielka debata wokół "Amoris laetitia" wynika z oczekiwań, jakie narosły podczas Synodów Biskupów o rodzinie. Ewangelia jest jednak niezmienna - przypomniał kard. Kevin Farrell w rok po ogłoszeniu posynodalnej adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka.
więcej

Papież przeprasza za grzechy Kościoła w Rwandzie

KAI/ ed
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 15:19
Papież Franciszek podczas poniedziałkowego spotkania w Watykanie z prezydentem Rwandy Paulem Kagame prosił o wybaczenie za grzechy ludzi Kościoła w czasie ludobójstwa Tutsi w tym kraju w 1994 roku.
więcej

Ostatnie słowa Franciszka do umierającego kardynała

Radio Watykańskie
/ ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 13:40
Kilka tygodni temu, kiedy u byłego arcybiskupa Pragi zdiagnozowano chorobę nowotworową, Ojciec Święty zadzwonił do niego osobiście, by zapewnić go o swej bliskości i życzyć mu zdrowia.
więcej

Franciszek: niech św. Józef obdarzy młodych zdolnością marzenia

KAI / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 12:33
"Niech św. Józef obdarzy młodych zdolnością marzenia, podejmowania ryzyka i trudnych zadań, które widzieli w swych marzeniach" - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
więcej

Zakonnice z Rzymu czekały na księdza, przyszedł do nich papież

PAP / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 09:31
Zakonnice z klasztoru w Rzymie czekały na księdza, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne, tymczasem przyszedł do nich papież Franciszek. Wydarzenie to miało miejsce przed kilkoma dniami, ale zostało ujawnione dopiero w niedzielę przez siostry.
więcej

"Budować społeczeństwo wolne od wpływów mafii"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 17:24
Obowiązkiem wspólnoty chrześcijańskiej i obywatelskiej jest budowanie społeczeństwa wolnego od jakichkolwiek wpływów mafijnych. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na Dzień Pamięci o Ofiarach Mafii. Organizowany jest on we Włoszech od ponad dwudziestu lat, a główne jego obchody odbywają się w mieście Locride.
więcej

Franciszek modli za ofiary powodzi w Peru

KAI / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 14:44
Podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie Franciszek zapewnił o solidarności i modlitwie za ofiary powodzi w Peru.
więcej

Franciszek: Wielki Post to czas na zobaczenie Jezusa

KAI / CTV / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 12:55
"Okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby zbliżyć się do Niego, spotkać Go na modlitwie w dialogu serca z sercem, zobaczyć Jego oblicze w twarzy cierpiącego brata czy siostry" - zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook