Najważniejsze życzenie na Wielki Tydzień

więcej
Adam Szustak OP
14.04.2014 07:30
Zaczyna się Wielki Tydzień, kończymy nasze rekolekcje. Do Świąt, co prawda, został jeszcze tydzień, ale bardzo bym nie chciał w jakikolwiek sposób zabierać wam czasu przez te ostatnie dni. Chciałbym was prosić i chciałbym wam jednocześnie życzyć, bo ta prośba jest życzeniem, żebyście przez te pozostałe dni aż do Paschy tylko i wyłącznie wpatrywali się w Chrystusa.

Ona wiedziała, że jest to zupełnie inna noc

więcej
Adam Szustak OP
10.04.2014 19:08
Kiedy pochowano Chrystusa, kiedy zamknięto drzwi od Jego grobu, kiedy wydawało się, że to już jest koniec, była tylko jedna osoba na ziemi, która może nie tyle wiedziała, ale przypuszczała, czym ta noc różni się od wszystkich innych nocy. Ta noc będzie trwała aż do niedzielnego poranka. Dlaczego Miriam - mama Jezusa - wiedziała, że ta noc, to jest zupełnie inna noc?

To miał być koniec

więcej
Adam Szustak OP
09.04.2014 07:44
Mogło się wydawać, że to już jest koniec, że Jezus już nic więcej nigdy nie zrobi. Nikt jeszcze nie widział i nie słyszał o czymś takim, jak zmartwychwstanie, więc dla wszystkich to było ostatnie słowo, to była kropka. Już się nic więcej miało nie dokonać. Jak się okazało, było oczywiście zupełnie inaczej.

Poznaj najlepszą nowinę, jaką ma chrześcijaństwo

więcej
O. Adam Szustak OP
07.04.2014 07:21
Poza miastem, w miejscu, gdzie nic nie było, na wzgórzu, które nazywano "miejscem czaszki", czyli miejscem śmierci, wyrosło drzewo - drzewo, które będzie tutaj rosło po wsze czasy. Co to za drzewo? Obejrzyj 14 odcinek rekolekcji "Oto Człowiek!"

Jaśnieje w całej tej ponurej scenerii

więcej
O. Adam Szustak OP
03.04.2014 16:16
W całej tej ponurej scenerii wszystkich stacji drogi krzyżowej, w tych wszystkich ohydnych rzeczach, które zrobiono Panu Jezusowi, w Jego udręczeniu, w Jego okrutnym umęczeniu, jest jedna stacja, która, myślę, jaśnieje jakimś przedziwnym ciepłem, przedziwnym światłem.

Najbardziej spektakularne uzdrowienie

więcej
Adam Szustak OP
02.04.2014 15:08
W trakcie swojego życia Pan Jezus uratował wiele osób. Dokonywał spektakularnych uzdrowień, czasem zupełnie nieznanych sobie ludzi, o których nic nie wiemy. Ale jest taki jeden ratunek, jedno zbawienie, w pewnym sensie jedno uzdrowienie, które jest najbardziej spektakularne ze wszystkich.

Najdziwniejsza przypowieść Starego Testamentu

więcej
30.03.2014 15:53
W dziewiątym rozdziale Księgi Sędziów można znaleźć dosyć dziwną bajkę. Bajkę, w której drzewa wybierają spośród siebie króla. Jest tam opowieść o zebraniu drzew, które próbowały namaścić jedno, żeby zostało władcą między nimi.

Lekcja odwracania oczu od własnego cierpienia

więcej
Adam Szustak OP
27.03.2014 19:16
Jeżeli jesteś w miejscu, gdzie bardzo Cię boli, gdzie cierpisz, gdzie doświadczasz ogromnego bólu i nieszczęścia, to spróbuj nie skoncentrować się na sobie, a poszukać kogoś, kto cierpi bardziej o Ciebie, kto potrzebuje pomocy...

Jeśli ktoś cię do czegoś zmusza...

więcej
Adam Szustak OP
26.03.2014 15:47
Trzeba by dziś usiąść z tym wszystkim, czego nam się bardzo nie chce. O czym sobie myślimy, że ktoś nas strasznie zmusza, że może sami się próbujemy do czegoś zmusić albo Kościół nas do czegoś zmusza, albo ktoś, kto jest obok nas, zmusza nas do robienia czegoś. A może właśnie w tym jest nasze zbawienie?

Jedno zdanie, które zazwyczaj omijamy

więcej
Adam Szustak OP
23.03.2014 08:52
Tuż przed swoją męką, w trakcie Ostatniej Wieczerzy, Pan Jezus zostawił swoim uczniom bardzo wiele słów. Wśród tych wszystkich słów, wśród tych myśli, które tam są podane, jest takie jedno zdanie, które zazwyczaj omijamy albo przechodzimy nad nim do porządku dziennego, bo ono brzmi tak pobożnie.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?