Nowa ewangelizacja to zadanie dla zakonników
Na wczorajszych nieszporach w bazylice św. Piotra Papież zachęcił zakonników do zaangażowania w obchody Roku Wiary i głoszenia Dobrej Nowiny. Zapowiedział przy tym, że Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wyda specjalne wytyczne, jak osoby zakonne mają przeżywać Rok Wiary i brać udział w nowej ewangelizacji.
Inicjatywy związane z Rokiem Wiary przedstawił w wywiadzie dla dziennika L’Osservatore Romano z 3 lutego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella.
Jedną z ważnych inicjatyw nowej ewangelizacji w Europie jest "Misja w metropolii". Obejmie ona w Wielkim Poście - a więc już za niecały miesiąc - 12 miast europejskich, w tym również Warszawę.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponował, by w przyszłym roku misję tę rozciągnąć na 72 wielkie miasta naszego kontynentu. Propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem i będzie realizowana - powiedział abp Fisichella w wywiadzie dla watykańskiego dziennika.
Tak więc jeszcze w czasie trwania Roku Wiary misja ewangelizacyjna z czytaniem Słowa Bożego, katechezami miejscowych biskupów, udzielaniem sakramentów i świadectwami miłosierdzia obejmie kilkadziesiąt europejskich metropolii. Liczby 12 i 72 mają znaczenie symboliczne, nawiązując do Ewangelii. Chrystus rozesłał najpierw apostołów, a następnie głoszenie królestwa Bożego powierzył większej grupie uczniów.
Twoja ocena:
Średnia ocen:
5
Liczba głosów:
3
Logowanie
... który jest w niebie.
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:05
5
... wracając do domu...
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:05
1
5
Niektórzy to mają zawsze...
Małe - mniejsze -...
21.05.2012 14:43
1
5
a góry pną się do góry!
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:10
5
Małe - mniejsze -...
20.05.2012 23:06
1
4.73
Kosaciec
Wiosna
19.05.2012 21:53
3
4.7






