Parafie

W chwili obecnej nie dysponujemy aktualnościami
zgłoś błąd lub nadużycie

Najnowsze tematy:

Będzie to długo oczekiwana wizyta

więcej
Zapowiedź podróży Franciszka do Sarajewa 6 czerwca została tu przyjęta bardzo dobrze - zapewnił nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie abp Luigi Pezzuto. W rozmowie z Radiem Watykańskim 1 lutego oświadczył, że wizyty tej oczekiwano od dawna i wszyscy tutaj są "pewni, że przyniesie ona wiele dobrego, i to nie tylko katolikom".

"Dialog zmienia przeciwników w przyjaciół"

więcej
Prawdziwy dialog to język macierzysty ludzkości. Pozwala z wrogów uczynić przeciwników, a przeciwników przekształcić w przyjaciół - powiedział dziś podczas Mszy św. w Kamieniu Śląskim abp Alfons Nossol. Emerytowany biskup opolski wzywał, by budować pokój między ludźmi, narodami i kulturami. W kazaniu nawiązał m.in. do 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz i rozprzestrzeniania się "cywilizacji śmierci".

Przeciwko teologicznym podżegaczom

więcej
Georg Gänswein , który za biskupią dewizę przyjął słowa Testimonium Perhibere Veritati - dać świadectwo prawdzie, stanowczo sprzeciwił się opiniom, które chcą widzieć w Benedykcie antypapieża dla Franciszka. Próbowali to czynić teolodzy i niektórzy dziennikarze ale "jest to po prostu głupie i nieodpowiedzialne. To idzie ku teologicznemu podżeganiu… Kto z uwagą słucha słów papieża rozpozna w nich jasne orędzie"

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?