Parafie

Strona wybranej parafii nie posiada głównego administratora.
Jeżeli chcesz zostać jej głównym administratorem, zapraszamy do formularza.

Adres:

Św. Bartłomieja 
ul. Kazimierza Wielkiego 1
09-400 Płock
woj. mazowieckie
Diecezja: płocka
Dekanat: Płocka-Zachód
Miejscowość: Płock

Opis:

telefon: 0-24/2625182
zgłoś błąd lub nadużycie

Najnowsze tematy:

Przygotowania do rocznicy chrztu Polski

więcej
Swoiste przygotowanie do 1050. rocznicy chrztu Polski przeżywają na Jasnej Górze polscy nauczyciele i wychowawcy. - Nasza Ojczyzna nie jest jeszcze krajem postchrześcijańskim, ale wiele wpływowych środowisk konsekwentnie dąży do dechrystianizacji Polski - zauważają pedagodzy i w specjalnym liście z 78. pielgrzymki apelują o odważne wypełnianie zadań wynikających także z sakramentu chrztu.

Kryzys w stosunkach kościołów prawosławnych

więcej
Patriarchat Antiocheński ogłosił, że zrywa wspólnotę eucharystyczną z Patriarchatem Jerozolimskim, gdy ten mianował archimandrytę Makarego arcybiskupem Kataru, który jest - według Kościoła antiocheńskiego - jego obszarem kanonicznym. Decyzję o zerwaniu z Jerozolimą biskupi antiocheńscy podjęli na swym Synodzie, który obradował w Balamandzie pod Bejrutem w dniach 23-26 czerwca. Tym samym nastąpił nowy podział w łonie światowego prawosławia, i to na Bliskim Wschodzie, gdzie od kilku lat trwają prześladowania chrześcijan a ich liczba stale się tam zmniejsza.

Aleppo to Sarajewo XXI wieku

więcej
- Nie jesteśmy bezpieczni ani w domu, ani na ulicy, ani w kościele, ani w meczecie - mówi w rozmowie z włoskim tygodnikiem "Tempi" bp Georges Abu Khazen, wikariusz apostolski Aleppo. Ta gospodarcza stolica Syrii została w lipcu 2012 r. częściowo zajęta przez antyrządowych rebeliantów i dżihadystów z Al-Kaidy. Dziś Aleppo jest podzielone na zachodnie, znajdujące się w rękach wojsk rządowych, i wschodnie, pozostające w rękach rebeliantów. Chrześcijanie mieszkają w części zachodniej, jednak obawiają się, że dżihadyści zajmą całe miasto.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?