Parafie

Parafianie - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie

parafia-pogrzybow

parafia-pogrzybow
(główny administrator)

zgłoś błąd lub nadużycie

Najnowsze tematy:

Memorandum z Równego traci ważność

więcej
Proboszcz parafii greckokatolickiej w Równem nie był upoważniony do podpisania Memorandum w sprawie jedności Ukrainy i jednego lokalnego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego - stwierdził greckokatolicki egzarcha łucki Jozafat Howera. Jednocześnie zapewnia, że Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) "zachęca do rozwijania dialogu na rzecz osiągnięcia jedności Kościołów prawosławnych", ale jest on "wewnętrzną sprawą samych prawosławnych Ukraińców".

Martin Schulz: Kościół gwarantuje spójność

więcej
Bez Kościoła nie ma spójności społeczeństwa - uważa przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Od wtorkowej wizyty papieża Franciszka w Strasburgu oczekuje on wyraźnego przesłania na różne tematy. Chodzi zwłaszcza o odniesienie się do konfliktu między Ukrainą a Rosją i o problemy uchodźców - wyjaśnił niemiecki polityk.

Bp Nitkiewicz: Królestwo Boże budujemy razem

więcej
Jesteśmy wszyscy budowniczymi Królestwa Bożego, każdy zgodnie ze swoim powołaniem i nikogo nie da się w tym dziele zastąpić - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej 23 listopada w uroczystość Chrystusa Króla, święta patronalnego tych oganizacji. Dodał, że "przynależność do ruchów i stowarzyszeń kościelnych pozwala uniknąć wielu współczesnych zagrożeń, które mogą zrujnować życie".

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?