Ligowy weekend w Europie

Na kontynencie sezon piłkarski w pełni. Trwają rozgrywki lig krajowych, a przegląd rywalizacji w najważniejszych z nich prezentujemy poniżej.

W lidze hiszpańskiej łeb w łeb idą najwięksi faworyci do mistrzostwa, czyli FC Barcelona i Real Madryt. Obie ekipy zgromadziły na początku sezonu komplet punktów i tylko lepszy stosunek bramek sprawia, że liderem jest klub ze stolicy. W 5 kolejce wyższość Królewskich musieli uznać zawodnicy beniaminka z Teneryfy. Barcelona z kolei pewnie wygrała na wyjeździe z Malagą. Trwa kryzys Villarreal, który zgromadził dotychczas zaledwie 2 punkty, a w ostatnim spotkaniu poległ na wyjedzie z Deportivo La Coruna.

Deportivo La Coruna - Villarreal   1:0

We włoskiej Serie A trwa renesans ekipy Sampdorii Genua. Rossoblu pokonali u siebie Inter Mediolan, dla którego była to pierwsza porażka w tym sezonie. Remisy zanotowały ekipy Juventusu i AC Milan. Stara Dama 2 punkty straciła dość przypadkowo, tracąc bramkę w 3 minucie doliczonego czasu gry, dla drużyny z Mediolanu bezbramkowy remis na San Siro z Bari jest kontynuacją pasma niepowodzeń na początku tego sezonu.

AC Milan - AS Bari   0:0

W angielskiej Premiership zmiana lidera. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Stoke Manchester United zrównał się ilością punktów z Chelsea Londyn, która przegrała z Wigan. Obie ekipy zgromadziły dotychczas po 18 punktów w 7 meczach. Za nimi czają się Liverpool i Tottenham. Sześć punktów straty do liderującej dwójki ma Manchester City, ale rozegrał dotychczas tylko 5 spotkań.

Portsmouth - Everton   0:1

We Francji najważniejszymi z naszej perspektywy wydarzeniami były czerwona kartka dla Ireneusza Jelenia i występ Ludovica Obraniaka. Polski napastnik w 21 minucie meczu AJ Auxerre z Grenoble nie opanował nerwów po ostrym wejściu rywala, chciał sam wymierzyć sprawiedliwość i w efekcie musiał opuścić boisko. Pomocnik Lille OSC zagrał pełne 90 minut w meczu z OGC Nice. Na boisku nie pojawili się natomiast Dariusz Dudka (AJ Auxerre) i Grzegorz Krychowiak (Girondins Bordeaux). Pierwszą porażkę w tym sezonie poniósł Olympique Marsylia, który po ciekawym meczu uległ na wyjeździe Valenciennes 2:3. Przed własną publicznością po raz pierwszy uległo Monaco, które musiało uznać wyższość źle spisującego się do tej pory Saint-Etienne. Po siedmiu kolejkach na prowadzeniu Girondins Bordeaux przed Olympique Lyon i Olympique Marsylia.

Girondins Bordeaux - Stade Rennais   1:0

Na prowadzeniu w Bundeslidze Hamburger SV dzięki wygranej z Bayernem Monachium w najciekawszym spotkaniu 7 kolejki. Rewelacja ubiegłego sezonu, drużyna TSG 1899 rozbiła Herthę Berlin 5:1. Dzięki tej wygranej zespół z Hoffenheim awansował na trzecią pozycję w tabeli. Demolce ekipy z Berlina nie zapobiegł Łukasz Piszczek, który rozegrał w jej barwach pełne 90 minut. Artur Wichniarek oglądał mecz z ławki rezerwowych. Hertha zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W Borusii Dortmund - z powodu choroby - nie zagrał Jakub Błaszczykowski, a jego klub przegrał z Schalke Gelsenkirchen.

FC Nürnberg - VfL Bochum   0:1
Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen   0:1
Werder Brema - FSV Mainz 05   3:0
VfL Wolfsburg - Hannover 96   4:2
Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart   0:3
FC Köln - Bayer Leverkusen   0:1
Hamburger SV - Bayern Monachium   1:0
SC Freiburg - Borussia Mönchengladbach   3:0