Komentarze Komentarze

Jesteśmy wKościele, a nie wPolityce

Autor Wiadomość
b
Gość
2014-02-28 20:40:05
Panie WSz Piotrze Żyłko, 
ale właściwie o co chodzi. Brakuje Panu tikow, spada czytelnosc. Znowu probuje sie Pan do kogos przykleic tak jak do p. Rafala Ziemkiewicza i poswiecic troche ksiezycowym blaskiem. Od mniej wiecej tamtego czasu zjezdza Pan szybciej lub woniej w dol, ale zawsze zjezdza. Moze nowi czytelnicy dadza nabrac sie na te plewy. W zyciu nie pamietam przeczytanego przeze mnie artykulu p. Karnowskiego wiem tylko, ze jest popularny. Jak bedzie Pan placil normalny ZUS i podatki porozmawiamy, w przeciwnym razie to jest tylko hipokryzja. Gdyby Pan np. przeporwadzil rzeczowa analize mechanizmow, ktore stoja za tego typu postepowaniem i wypowiedziami ok, a tak produkuje Pan szum informacyjny.
tak
Gość
2014-02-28 20:47:59
Ewka
„Czytałam ten wywiad z ulga, że jest jeszcze ktoś w Kościele, pod kogo wyważonymi słowami mogę sie  uczciwie podpisać.” 
Czy nie przeceniasz swojej wartości? W religii katolickiej nie jest ważne to pod czym Ty jesteś gotowa się podpisać, tylko pod czym „Pan Bóg gotowy jest się podpisać”. Na szczęście treść naszej wiary nie zależy od Twojego „widzi mi się”.
1892921626.png
Ilość wiadomości: 275
2014-02-28 21:21:53
@~b

"Jak bedzie Pan placil normalny ZUS i podatki porozmawiamy, w przeciwnym razie to jest tylko hipokryzja."

Śpieszę pionformować, że już od kilku lat płacę normalny ZUS i podatki. Prowadzę nawet działalność gospodarczą i wiem, co to znaczy użerać się z urzędami :)
b
Gość
2014-02-28 21:37:14
"Śpieszę pionformować, że już od kilku lat płacę normalny ZUS i podatki".

"Normalny" ZUS tzn. ZUS opiewajacy na ok. 50% dochodu. ZUS jest forma opodatkowania rzecz jasna. Pan stoi po stronie tych, ktorzy dzielnie nie dadza  sie ogrywac przez panstwo. Tylko prosze nie wciskac ciemnym ludziom jak ja, ze troszczy sie Pan o ich dobro.
Tyle w temacie

AP
Gość
2014-02-28 22:09:23
"Tekst naczelnego "W Sieci" pokazuje, że lepiej nie pokładać zbyt dużych nadziei w prawicowych mediach (żeby była jasność - to samo dotyczy mediów lewicowych). Na współpracy i sojuszach z nimi Kościół może wiele stracić."

I przy okazji oberwało się o.Dariuszowi Kowalczykowi.
:-)
1102705218.jpg
Ilość wiadomości: 5557
2014-03-01 12:53:00
I tak o. Kozacki mówi:

Teza, iż za wszelkie zło odpowiada "ideologia gender", wydaje mi się fałszywa

Nikt nie mówi, że ideologia gender odpowiada za wszelkie zło; to przyjęcie karykatury nauczania Kościoła, którą promuje lewica. Jest za to faktem, że gender jest śmiertelnym zagrożeniem dla naszej cywilizacji, dla chrześcijaństwa, w planie bliższym zaś dla rodziny.

Wolałbym, byśmy, domagając się zmian w prawie, wyobrazili sobie Kościół w kraju, w którym katolicy są mniejszością

Jakie zmiany w prawie promuje Kościół? Tylko te chroniące życie. Za to wrogowie Kościoła domagają się zmian w prawie spychających katolicyzm - nasz fundament narodowy - na margines życia społecznego. Są to często propozycje graniczące z prześladowaniami.

Jeśli duchowni nie podważają nauki Kościoła, to zamykanie im ust jest nadużyciem. Jestem za wolnością wypowiedzi i ks. Oko, i ks. Bonieckiego

Może dominikanin pomyślałby o posłuszeństwie, bez którego nie ma Kościoła? I o wezwaniu papieża Franciszka do jedności? Owo "zamykanie ust" to przecież najczęściej samoobrona Kościoła przed kreowaniem, zawsze przy pomocy wrogich mediów, gorszącego wiernych wielogłosu w sprawach ważnych, a bywa że i podstawowych.

Jeśli potrafię z miłosierdziem podejść do kobiety, która nie uniosła nacisku i dokonała aborcji, ale cierpi z tego powodu, już jestem w oczach niektórych liberałem

To już jawna karykatura naszego Kościoła. To, co o. Kozacki ogłasza jako wielką rewelację, głosi przecież każdy polski ksiądz. Nie znam księdza, który nie widziałby dla kobiety popełniającej aborcję drogi do odkupienia i przebaczenia. Pod warunkiem, rzecz jasna, uznania prawdy.
1102705218.jpg
2014-03-01 12:59:06
   Jestem zdruzgotany, że ludzie modlą się na tej samej mszy, a nie są w stanie podać sobie ręki

Jeśli zdaniem o. Kozackiego jest to zjawisko masowe, to żyjemy w innych krajach. No i jednak należy też widzieć, że miliony podały sobie rękę dzięki wspólnej mszy. Fakt, że nie wszyscy, to nie powód do "bycia zdruzgotanym". Dopóki chodzimy na msze, jest nadzieja.

Jeśli Kościół wypycha homoseksualistów, robi duży błąd. Dokopuje się im, choć chcą żyć Ewangelią na tyle, na ile potrafią

"Żyć Ewangelią, na ile potrafimy" - piękna fraza, ale ostatecznie oznaczająca świat bez ambicji bycia lepszym. Świat niechrześcijański, w którym każdy ma przecież powołanie do świętości.

W konkretnej sytuacji dobre dla dzieci może być to, co wykracza poza zasady, a adopcja przez parę homoseksualną może być lepsza niż dom dziecka

Na tej zasadzie bycie ofiarą pedofilów jest lepsze niż śmierć. W ten sposób uzasadnić można wszystko, a przecież Kościołowi chodzi o rzecz arcyważną - o ochronę podstawowego prawa człowieka, prawa do normalnej rodziny.

Teraz proszę p. Żyłkę, żeby wskazał konkretnie, gdzie popełnia błąd Karnowski i na czym ten błąd polega.

Ten tekst jest typowym przykładem polemiki w której nie używa się żadnych argumentów, nie podważa się poglądów adwersarza wskazując, gdzie i jakie błędy on popełnił.

To nie jest żadna polemika, panie Żyłka. To jest typowa pyskówa: Karnowski jest be, bo nie podobają mu się wywody świętego prowincjała dominikanów, co samo w sobie jest niedopuszczalne.

Karnowski wskazał, gdzie i jakie błędy popełnił jego zdaniem o. Kozacki, proszę zatem autora o wzięcie przykładu z p. Karnowskiego.
1102705218.jpg
2014-03-01 13:16:19
Czy duchowny może/powinien udzielać wywiadu w Gazecie Wyborczej? Polecam Dz. 17, 16-23.

...
Może, pod warunkiem, że będzie głosił prawdę, a nie podlizywał się czytelnikowi tej gazety. Św. Paweł w przywołanym cytacie z Dziejów Apostolskich, głosił Chrystusa Zmartwywstałego, a nie jakąś modyfikację Zeusa i innych greckich bożków.
skierka
Gość
2014-03-01 13:39:00
Szukam "eliksiru prawdy" mysle ,ze nie było by sporów miedzy nami chrześcijanami
 gdyby ... nie musielibyśmy odwoływać sie do np. pogańskich wydawnictw.
Ale to co najwazniejsze do pogańskiego prawa.

Z wieloma zdaniami o których pisze Pan [ Pani ] Jazmig sie zgadzam , z jedną nie
 i to zdecydowanie nie.
Jakie zmiany w prawie  promuje kościół ?
 JAKIM PRAWIE państwowym [ coraz to bardziej pogańskim ] czy WŁASNYM.
OKAZUJE SIĘ ,ŻE MY...NIE MAMY WŁASNEGO PRAWA [ JAK MUZUŁMANIE CZY ŻYDZI ]

Własnie, oni nie muszą nikogo pytać o zgodę.
 Ani Sejmu , ani Brukseli.

Sam proces stanowienia prawa w systemie panstwoym to sztuka kompromisów,
 a nie ma bardziej wyniszczajacego procesu życie powszednie chrześcijanina jak małe kompromisy , z czasem ich ilość narasta i

i...mamy to co mamy , chrzescijanstwo w pogaństwie .
 Patrzę się na procesy laicyzacji w Niemczech, wypowiedzi np. kard. Gaspara
i wspólnym  mianownikiem powodujacym owe "reformy " jest PRZYSTOSOWANIE  ZASAD RELIGIII DO ZASAD SPOŁECZEŃDTWA I PAŃSTWA POGAŃSKIEGO
 tak to jest wspólne ...
 a gdzie to nas zaprowadzi ?

Był taki bokser polski , jeszcze niedawno miał duże ambicje
 ale przegrywał...jeszcze przed walką.

To co najwazniejsze:
 "Ufajcie jam zwyciężyl swiat " jezeli zwycięzyl to i walczył
 NIE USIŁOWAŁ SIE Z NIM DOGADAĆ
 nie liczył na ich prawo ,ich gazety , ich "poklepywanie po plecach'
 Niestety jasniej już nie potreafię.
Szkoda , dporawdy szkoda ,ze wiele błyskotliwych umysłów jak tutaj, traci czas na
 ZNALEZIENIE SIĘ W POGANSKIM STYLU ŻYCIA , zamiast budowac własny odrębny , bez zanieczyszczeń .Nie , nie ma zgody chrzescijanstwa z pogaństwem ,
 takze w sferze cywilizacji , to widac ostatnio coraz mocniej.

No tak... ale jakie mamy możliwości nasze duchowięństwo woli prosić pogan o "łaskę" niz wziąć sie do roboty ...innej niż werbalna.
h
Gość
2014-03-01 15:09:27
A ja myślałęm, że jesteśmy na Deonie a nie w de-m-onie - 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?