Uważałam to za jego manię

Luciana Frassati
Wtorek, 26 lipca 2016, godz. 08:09
Kiedy babcia Linda zabierała się do robienia na drutach skarpetek dla ubogich, Pier Giorgio usadawiał się obok niej, gotów upomnieć ją, kiedy zaczynała mylić oczka: "Źle, babciu" - wtrącał wtedy.
więcej

Trzy klucze do uzdrowienia

WAM
Mary Healy

Wtorek, 19 lipca 2016, godz. 07:00
Co by się działo, gdyby katolicy i inni chrześcijanie naprawdę wzięli sobie do serca nakaz Jezusa, aby głosić Ewangelię nie tylko słowem, ale czynami pełnymi mocy, którymi Bóg potwierdza prawdę przekazywaną w słowach? Dla tych, którzy pragnęliby podjąć to wyzwanie, podaję trzy proste klucze, pomocne w otwarciu nas na Bożą moc uzdrowienia.
więcej

Bóg Cię ciągle zaczepia. Jak się z Nim nie rozminąć?

Wojciech Werhun SJ
Wojciech Werhun SJ / ed

Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 21:48
Im dłużej żyję duchowo, tym bardziej doświadczam tego, jak zaciera się granica między moją modlitwą, a codziennymi sprawami. Medytacja przestaje różnić się od jedzenia pizzy, a wyjście ze znajomymi do złudzenia przypomina wyjście z Bogiem.
więcej

Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie

WAM
s. Małgorzata Chmielewska / Piotr Żyłka / Błażej Strzelczyk

Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 14:43
Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu. Mówią o niej, że to zadziorna kobieta z charakterem. W wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.
więcej

W domu słyszał, że jest bezużyteczny. Dziś jest błogosławiony

WAM
Luciana Frassati

Niedziela, 10 lipca 2016, godz. 08:00
Z ojcem dzieliła go przepaść. Matka była wobec niego oschła. Kochał swoich rodziców, ale była to niezwykle trudna miłość. Rodzice mieli własny pomysł na jego życie, a on nie mógł tego zaakceptować. Znasz to? A czy wiesz, że pewien błogosławiony też się tym zmagał?
więcej

Ta książka narodziła się ze wstydu

WAM
bp Grzegorz Ryś

Poniedziałek, 4 lipca 2016, godz. 14:53
Chcę Was gorąco zaprosić do lektury tej niezwykłej książki. Także dlatego, że chcę Wam zaoszczędzić wstydu. Tak, wstydu, jaki sam odczuwam po jej przeczytaniu - pisze bp Grzegorz Ryś.
więcej

Uczta Babette. Aby Twój lud weselił się w Tobie

Życie Duchowe
Ks. Marek Lis / "Życie Duchowe"
Sobota, 25 czerwca 2016, godz. 11:00
Są takie filmy, które warto obejrzeć wiele razy. Choć na pozór proste i łatwe w odbiorze, są wielowarstwowe i gęste od znaczeń. Jednym z nich jest "Uczta Babette", arcydzieło duńskiego reżysera Gabriela Axela, nagrodzone - jako pierwszy duński film - Oscarem w 1988 roku.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook