W domu słyszał, że jest bezużyteczny. Dziś jest błogosławiony

WAM
Luciana Frassati

Niedziela, 10 lipca 2016, godz. 08:00
Z ojcem dzieliła go przepaść. Matka była wobec niego oschła. Kochał swoich rodziców, ale była to niezwykle trudna miłość. Rodzice mieli własny pomysł na jego życie, a on nie mógł tego zaakceptować. Znasz to? A czy wiesz, że pewien błogosławiony też się tym zmagał?
więcej

Ta książka narodziła się ze wstydu

WAM
bp Grzegorz Ryś

Poniedziałek, 4 lipca 2016, godz. 14:53
Chcę Was gorąco zaprosić do lektury tej niezwykłej książki. Także dlatego, że chcę Wam zaoszczędzić wstydu. Tak, wstydu, jaki sam odczuwam po jej przeczytaniu - pisze bp Grzegorz Ryś.
więcej

Uczta Babette. Aby Twój lud weselił się w Tobie

Życie Duchowe
Ks. Marek Lis / "Życie Duchowe"
Sobota, 25 czerwca 2016, godz. 11:00
Są takie filmy, które warto obejrzeć wiele razy. Choć na pozór proste i łatwe w odbiorze, są wielowarstwowe i gęste od znaczeń. Jednym z nich jest "Uczta Babette", arcydzieło duńskiego reżysera Gabriela Axela, nagrodzone - jako pierwszy duński film - Oscarem w 1988 roku.
więcej

Krótka historia wypoczynku. Kulturowe uwarunkowania

Życie Duchowe
Katarzyna Jarkiewicz / "Życie Duchowe"
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 11:00
Pomiędzy sferą sakralną a profaniczną w życiu społecznym znajduje się czas odpoczynku. To, co przynależy do obowiązku pracy, zostaje zawieszone, a to, co zwykło się oddawać Bogu, już wypełniono. Wchodzimy w tak zwany wywczas (wkroczenie w czas) - termin, którym Słowianie określali szczególną porę swobody, beztroski, często na łonie natury.
więcej

7 pomysłów na Dzień Ojca

WAM
pk

Poniedziałek, 20 czerwca 2016, godz. 13:44
Skarpetki? Koszula? Krawat? Znowu to samo? A gdyby tak podarować Tacie coś, co naprawdę mu się przyda lub zapewni doskonałą rozrywkę? Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca mamy dla Ciebie kilka wyjątkowych, męskich propozycji. Taki prezent może stać się dla Twojego Taty inspiracją, szansą na odkrycie nowej perspektywy, a nawet umocnieniem. Sprawdź!
więcej

"Wszyscy myśleli, że to będzie koniec świata"

WAM
Dominik W. Rettinger

Niedziela, 19 czerwca 2016, godz. 07:28
"Nastąpiła światłość jasna jak w dzień, która utrzymywała się całą godzinę na tle czerwieniejącego niezwykle nieba. (...) Oczekiwaliśmy, że On zakończy istnienie świata i wezwie żywych i umarłych na Sąd Ostateczny".
więcej

Walka o szabat

Życie Duchowe
Ewa Olszewska / "Życie Duchowe"
Sobota, 18 czerwca 2016, godz. 11:00
Tytułowa walka o szabat nie oznacza obecnie walki o prawo do odpoczynku. W tej ważnej kwestii właściwie nie musimy już walczyć, chyba że z samym sobą. I jako społeczeństwo, i jednostkowo posiadamy solidną wiedzę o potrzebie odpoczywania.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook