Protezy mocy

Sygnały troski
Małgorzata Więczkowska / "Sygnały Troski"

Środa, 2 września 2009, godz. 10:37
Dzisiaj w mediach możemy się spotkać ze scenami, które nas niejednokrotnie zaskoczą. Wystarczy przejrzeć kanały z filmami dla dzieci, np. Jetix, Cartoon Network. Bardzo dużo tam scen walki, agresji i stosowania przemocy. Treścią wielu z nich jest rywalizacja i podstęp. Wiele z popularnych gier zawiera treści magiczne, z którymi musi utożsamić się grający. Znajdziemy tam również elementy symboliki demonicznej. Przemoc i siły magiczne w grach stanowią główny środek do osiągnięcia celu.
więcej

Do czego służy komputer?

Sygnały troski
K. Sztramska / "Sygnały Troski"

Środa, 2 września 2009, godz. 10:25
Trzeba być czujnym i mądrym, by dostrzegać nie tylko pozytywy, ale i zagrożenia. Warto więc kontrolować zarówno czas spędzany przez dziecko przed monitorem, jak i portale, z których korzysta. By zamiast edukacyjnych gier nie pojawiły się brutalne zabijanki albo poufne rozmowy z obcymi…
więcej

Minuta Mądrości

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, godz. 00:00
Przed lekturą istotne jest zapoznanie się z NOTYFIKACJA W SPRAWIE PISM O. ANTHONY'EGO DE MELLO, wydaną przez KONGREGACJĘ NAUKI WIARY zamieszczoną w L'Osservatore Romano 11(207) 1998.
więcej

Śpiew ptaka

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, godz. 00:00
Przed lekturą istotne jest zapoznanie się z NOTYFIKACJĄ W SPRAWIE PISM O. ANTHONY'EGO DE MELLO, wydaną przez KONGREGACJĘ NAUKI WIARY zamieszczoną w L'Osservatore Romano 11(207) 1998.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook