Ukraina: SBU o współpracy z polskimi ekspertami

PAP / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 22:00
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opracowuje sposoby współpracy z polskimi ekspertami w śledztwie w sprawie ostrzału konsulatu RP w Łucku - oświadczył w środę przedstawiciel SBU Ołeksandr Tkaczuk.
więcej

PE za twardymi warunkami Brexitu

PAP / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 19:51
Kierownictwo europarlamentu ustaliło wstępne warunki, pod jakimi PE zgodzi się na porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Głosowanie nad rezolucją w tej sprawie ma być w przyszłym tygodniu. PE chce zostawić furtkę na zawrócenie z drogi Brexitu.
więcej

"Brexit wymusi Unię Europejską różnych prędkości"

PAP / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 16:06
Prezydent Francji Francois Hollande ocenił w środę, że Brexit wymusi Unię Europejską różnych prędkości. To jego reakcja na poinformowanie przez brytyjski rząd szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska o zamiarze wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
więcej

Premier May rozpoczęła procedurę wyjścia z UE

PAP / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 15:23
Brytyjska premier Theresa May poinformowała w środę Izbę Gmin, że rząd rozpoczął procedurę wychodzenia kraju z UE. Zapewniła, że podczas negocjacji ws. Brexitu będzie reprezentowała każdą osobę w kraju, "także obywateli UE, którzy tutaj stworzyli swój dom".
więcej

Le Pen dla BBC: to prawie koniec Unii Europejskiej

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 12:15
To prawie koniec Unii Europejskiej - oceniła w wywiadzie dla telewizji BBC kandydatka Frontu Narodowego na prezydenta Francji Marine Le Pen. Przekonywała, by zamiast czekać na upadek UE, trzeba przekształcić ją w "Europę narodów", szanując wybory obywateli.
więcej

Petro Poroszenko potępił ostrzał polskiego konsulatu

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 11:57
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdecydowanie potępił ostrzał polskiego konsulatu w Łucku na północnym zachodzie kraju - oświadczył w środę jego rzecznik Swiatosław Cehołko. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) nie wykluczyła, że był to atak terrorystyczny.
więcej

Dziewięć miesięcy po ME Islandki urodziły rekordową liczbę dzieci

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 10:01
W weekend 25-26 marca lekarze islandzkich szpitali odnotowali rekordową ilość porodów.
więcej

Do MSZ został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 09:02
Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce, to konsekwencja ataku na Konsulat Generalny Polski w Łucku - poinformował resort w środowym komunikacie. Dodano, że polska placówka w Kijowie wystosuje też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ.
więcej

Ostrzelano polski konsulat w Łucku; nie ma ofiar

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 07:43
W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy - powiedział PAP konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.
więcej

PE: wystawa poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej

PAP / kk
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 21:11
Wystawa malarstwa, grafiki i rzeźby, poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej została otwarta we wtorek wieczorem w Parlamencie Europejskim w Brukseli w związku ze zbliżającą się siódmą rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
więcej

Austria: zakaz noszenia burki w ramach integracji

PAP / kk
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 20:02
Rząd Austrii wprowadził we wtorek zakaz noszenia w miejscach publicznych burki i innego rodzaju ubrań zasłaniających twarz. To element nowego programu integracji uchodźców i imigrantów, uzgodnionego przez rządzącą koalicję konserwatywno-socjaldemokratyczną.
więcej

Brytyjski rząd odrzuca wniosek o referendum ws. niepodległości Szkocji

PAP / kk
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 20:01
Brytyjski rząd oświadczył we wtorek, że nie będzie podejmował negocjacji na temat propozycji szkockiego rządu w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.
więcej

Hiszpania: akcja policji przeciwko neonazistom

PAP / kk
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 15:52
Hiszpańska policja usunęła we wtorek rano grupę neonazistów okupujących jeden z budynków stołecznego Uniwersytetu Króla Juana Carlosa I. Zatrzymano dwóch członków radykalnej organizacji Hogar Social Madrid.
więcej

Białoruś: Protesty to wyraz głębszych problemów

PAP / kk
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 14:43
Protesty przeciwko dekretowi o pasożytnictwie to wyraz znacznie głębszych problemów, wynikających z kryzysu białoruskiego modelu państwa. Brutalna odpowiedź władz na akcje społeczne może je wyciszyć, ale nie rozwiązuje kryzysowej sytuacji - uważają eksperci.
więcej

Rośnie liczba niedożywionych na Bliskim Wschodzie i Afryce Płn.

PAP / sz
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 11:31
Liczba niedożywionych z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej stale rośnie i osiągnęła już 30 mln - wynika z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
więcej

Zmarł Ahmed Kathrada, jeden z liderów walki z apartheidem

PAP / sz
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 09:59
Ahmed Kathrada, jeden z liderów walki z apartheidem i bliski przyjaciel byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli, zmarł we wtorek nad ranem w szpitalu w Johannesburgu; miał 87 lat - poinformowała fundacja nosząca imię zmarłego.
więcej

USA wysyłają 200 dodatkowych żołnierzy do Mosulu

PAP / sz
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 09:31
USA wysyłają 200 dodatkowych żołnierzy do Mosulu do walki z Państwem Islamskim (IS) - podali agencji Foxnews przedstawiciele Departamentu Obrony. Dwie jednostki 82 Dywizji Powietrznej wzmocnią siły USA w Iraku na wniosek o dowódcy tych sił w Bagdadzie.
więcej

Weszła w życie ustawa dotycząca ubiegających się o azyl na Węgrzech

PAP / sz
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 08:56
Na Węgrzech weszła we wtorek w życie krytykowana przez ONZ i organizacje obrony praw człowieka ustawa, zgodnie z którą osoby ubiegające się o azyl będą musiały w razie stanu kryzysowego czekać na rozpatrzenie wniosku w strefach tranzytowych na granicy.
więcej

Cyklon Debbie dotarł do wybrzeża Australii

PAP / sz
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 08:20
Potężny cyklon Debbie z ulewnymi deszczami i podmuchami wiatru o prędkości 270 km na godzinę dotarł we wtorek do północno-wschodnich wybrzeży Australii, w stanie Queensland. Blisko 40 tys. ludzi jest bez prądu.
więcej

UE: do września kraje UE powinny relokować 26 tys. uchodźców

PAP / ml
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 21:34
Do września kraje UE powinny przejąć w ramach programu relokacji przynajmniej 26 tysięcy uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech - powiedział w poniedziałek komisarz UE ds. migracji Dimitris Awramopulos, apelując o przyśpieszenie dystrybucji uchodźców.
więcej

Policja: zamachowiec z Londynu bez związków z IS

PAP / ml
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 18:48
Brytyjska policja badająca zamach z ubiegłego tygodnia w Londynie nie znalazła dowodów na związki sprawcy, Khalida Masooda, z Państwem Islamskim (IS) albo Al-Kaidą, ale jest jasne, że wykazywał on zainteresowanie dżihadem. Zginęło pięć osób, w tym zamachowiec.
więcej

Węgry: Włochy szantażują nas w sprawie migrantów

PAP / ml
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 17:15
Rzecznik rządu Węgier zarzucił władzom Włoch, że "szantażują" je w sprawie migrantów i wywierają naciski na ten kraj oraz inne państwa w Europie Środkowo-Wschodniej. W ten sposób odniósł się do odmowy przyjęcia uchodźców w ramach unijnego planu ich relokacji.
więcej

Izrael wzywa obywateli do opuszczenia Synaju

PAP / ml
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 16:21
Izraelskie władze wezwały w poniedziałek swoich obywateli przebywających turystycznie na egipskim półwyspie Synaj do natychmiastowego wyjazdu ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi ze strony Państwa Islamskiego albo jego naśladowców.
więcej

Białoruś: opozycja żąda uwolnienia zatrzymanych

PAP / kw
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 12:38
Uwolnienia wszystkich osób zatrzymanych podczas protestów, zaprzestania represji i przeprowadzenia wolnych wyborów zażądali w poniedziałek od władz opozycyjni białoruscy politycy Anatol Labiedźka, Jury Hubarewicz i Wolha Kowalkowa.
więcej

PO chce ujawnienia treści ekspertyz szefa MSZ ws. wyboru Tuska

PAP / kw
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 11:37
Politycy PO zapowiedzieli wystosowanie pilnej interpelacji do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego ws. ujawnienia treści ekspertyz, które - według niego - wskazują na fałszerstwo przy reelekcji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook