Meksyk dopuszcza zerwanie współpracy z USA ws. bezpieczeństwa

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 21:02
W razie gdyby USA wycofały się z Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (NAFTA), Meksyk mógłby zerwać współpracę z nimi w dziedzinie bezpieczeństwa i migracji - oświadczył w opublikowanym we wtorek wywiadzie meksykański minister gospodarki.
więcej

UNICEF: 1,4 mln dzieci umrze z głodu

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 20:24
UNICEF ostrzegł we wtorek, że "bezpośrednio zagrożonych śmiercią" z głodu jest niemal 1,4 mln dzieci w niektórych rejonach Sudanu Płd., Nigerii, Somalii i Jemenu. Dzień wcześniej klęskę głodu ogłoszono w stanie Unity w Sudanie Płd., gdzie od 2013 r. trwa wojna domowa.
więcej

Trump potępia pogróżki pod adresem społeczności żydowskiej

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 17:59
Prezydent USA Donald Trump potępił we wtorek jako "straszne i bolesne" pogróżki pod adresem społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Ich celem stała się w poniedziałek część ośrodków żydowskich w całym kraju; sprofanowano jeden żydowski cmentarz.
więcej

Kradzież ciężarówki w Barcelonie: to nie zamach

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 16:52
Szef MSW Hiszpanii Juan Ignacio Zoido oświadczył we wtorek, że w Barcelonie, gdzie przy użyciu broni policja zatrzymała jadący pod prąd samochód ciężarowy wypełniony butlami gazowymi kierowany przez obywatela Szwecji, nie doszło do próby zamachu.
więcej

Kreml rozważa scenariusz ostatnich wyborów Putina

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 09:32
Podczas wyborów prezydenckich w 2018 roku Kreml postawi na frekwencję i wyższy niż kiedykolwiek wynik Władimira Putina przy wyborze na kolejną kadencję, która tym razem będzie ostatnia - piszą we wtorek, powołując się na źródła na Kremlu, rosyjskie dzienniki.
więcej

USA: Pence i Mattis uspokajają sojuszników

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 07:52
Zdaniem większości komentatorów wizyta wiceprezydenta Mike’a Pence’a i ministra obrony Jima Mattisa w Europie przyczyniła się do uspokojenia sojuszników, że USA pod rządami Donalda Trumpa uważają NATO za podstawową instytucję bezpieczeństwa Zachodu.
więcej

Prezydent Zimbabwe chwali "nacjonalizm" Donalda Trumpa

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 21:21
Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe z uznaniem wypowiedział się o "nacjonalizmie" Donalda Trumpa oraz wyraził nadzieję, że nowa administracja USA zniesie sankcje nałożone na jego kraj.
więcej

Strefa euro odchodzi od nacisku wobec Grecji

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 20:40
Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w poniedziałek w Brukseli na zmianę podejścia wobec Grecji, aby mogła skupić się na przeprowadzaniu reform strukturalnych, a nie tylko na poprawiających sytuację budżetową, lecz bolesnych społecznie cięciach.
więcej

"Przepisy dot. wycinki drzew będą zmienione"

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 19:45
Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.
więcej

Coca-Cola i Red Bull chcą ograniczyć cukier w swoich produktach

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 19:04
Najwięksi w Europie producenci napojów gazowanych, jak Coca-Cola, Red Bull i Pepsi, zobowiązali się zmniejszyć ilość cukru w swoich produktach o 10 proc. do 2020 r. Ma to być odpowiedź sektora na politykę UE dotyczącą redukcji cukru w żywności, zwłaszcza przeznaczonej dla dzieci.
więcej

Martin Schulz kwestionuje kluczową reformę SPD

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 17:50
W walce o nowych wyborców kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz zapowiedział w poniedziałek korektę kluczowej reformy przeprowadzonej w poprzedniej dekadzie przez rząd kierowany przez socjaldemokratów - Agendę 2010, będącą głęboką reformą rynku pracy.
więcej

Sąd: Merkel musi ujawnić poufne rozmowy z dziennikarzami

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 16:24
Kanclerz Angela Merkel musi udzielić mediom informacji o swoich poufnych kontaktach z wybranymi dziennikarzami oraz o tematach tych rozmów - orzekł sąd administracyjny w Berlinie, przychylając się do wniosku redaktora berlińskiej gazety "Tagesspiegel".
więcej

Pence: chcemy partnerstwa i współpracy z UE

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 14:19
Stany Zjednoczone chcą kontynuować współpracę i partnerstwo z Unią Europejską - przekonywał w poniedziałek w Brukseli amerykański wiceprezydent Mike Pence. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska słowa Pence'a były "obiecujące na przyszłość".
więcej

Turcja: proces ws. próby zabójstwa Erdogana

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 14:12
Proces 47 osób oskarżonych o próbę zabójstwa tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana rozpoczął się w poniedziałek w Mugli, na zachodzie Turcji.
więcej

Egipt: kary śmierci dla 10 kibiców

PAP/ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 12:49
Sąd apelacyjny utrzymał w poniedziałek w mocy wyroki śmierci dla 10 skazanych za udział w zamieszkach, które wybuchły w 2012 roku po meczu piłkarskim w mieście Port Said na północnym wschodzie Egiptu. Zginęło w nich ponad 70 osób. Wyrok jest prawomocny.
więcej

Nie ma warunków do rozejmu w Donbasie

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 11:43
Działania prorosyjskich separatystów w Donbasie na wschodzie Ukrainy sprawiają, że nie ma tam na razie warunków do ogłoszenia rozejmu - oświadczył w poniedziałek przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Leonid Matiuchin.
więcej

Sudan Płd.: ogłoszono klęskę głodu

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 11:12
W dwóch okręgach południowosudańskiego stanu Unity ogłoszono klęskę głodu - pisze w poniedziałek Associated Press.
więcej

Juncker jest gotowy ustąpić ze stanowiska

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 09:55
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jest gotów ustąpić ze stanowiska w ciągu najbliższych czterech tygodni - pisze w poniedziałek "La Repubblica".
więcej

Ukraina: przepychanki nacjonalistów z policją

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 08:41
Dwóch policjantów ucierpiało w wyniku przepychanek z nacjonalistami, do których doszło w niedzielę wieczorem w centrum stolicy Ukrainy, Kijowa, na obchodach trzeciej rocznicy krwawych starć podczas rewolucji godności na Majdanie.
więcej

Somalia: co najmniej 35 zabitych i 40 rannych w zamachu w Mogadiszu

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 17:02
Co najmniej 35 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w niedzielę na skutek wybuchu samochodu pułapki na placu targowym w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała agencja dpa, powołując się na oficjalne dane.
więcej

Niemcy: Lieberman apeluje o "ponadreligijny" sojusz przeciwko terroryzmowi

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 13:48
Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman wezwał w niedzielę podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium do utworzenia ponadreligijnego sojuszu wszystkich przeciwników terroryzmu. Podobnie jak szef MSZ Arabii Saudyjskiej ostro skrytykował Iran.
więcej

Save the Children: dzieci w pułapce w zachodnim Mosulu

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 12:48
Około 350 tysięcy dzieci znajduje się w pułapce w zachodniej części Mosulu, która kontrolowana jest przez Państwo Islamskie (IS) i na którą w niedzielę siły irackie przypuściły kontrofensywę - informuje brytyjska organizacja pozarządowa Save the Children.
więcej

Eksperci: Facebook staje się najpoważniejszym rywalem YouTube

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 11:50
Umożliwiający użytkownikom darmową publikację filmów popularny serwis YouTube obchodził 14 lutego swoje dwunaste urodziny. Zdaniem ekspertów, jego największym rywalem na internetowym rynku serwisów wideo w najbliższych latach będzie Facebook.
więcej

Włochy: 70 tysięcy osób na karnawale w Wenecji

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 10:48
70 tysięcy osób uczestniczyło w imprezach pierwszego dnia karnawału w Wenecji. Włoskie media podkreślają, że takiej "inwazji" turystów nie spodziewały się nawet siły porządkowe, które w pośpiechu wprowadziły w sobotę dodatkowe środki, by uporać się z tłumami.
więcej

Chiny: parada sił bezpieczeństwa

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 09:32
Chińskie siły bezpieczeństwa zorganizowały w Sinkiangu, niespokojnym regionie na zachodzie, masowy "wiec antyterrorystyczny". Setki uzbrojonych policjantów i żołnierzy przeszło ulicami Urumczi, co - jak pisze Reuters - jest pokazem siły po wzroście przemocy.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook