Sprawdź, którym z 8 typów perfekcjonistów jesteś

Richard Winter
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 08:00
Czujesz się ofiarą swoich ambicji i wizji idealnej wersji siebie. Perfekcyjny wygląd to dla ciebie klucz do szczęścia, a brak sukcesów odbiera ci chęci do życia. Nie pozwól na to.
więcej

Jak nie dać się zmanipulować?

niebieska linia
redakcja deon.pl
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 12:13
Zjawisko prania mózgu jest jednym z najsilniej działających mechanizmów przemocy psychicznej, stanowi jej istotę. Znane jest już od czasów starożytnych. Obecnie występuję w wielu dziedzinach życia politycznego, społecznego, reklamach, sektach religijnych i życiu rodzinnym.
więcej

Bóg nie jest bezlitosnym trenerem

Dariusz Piórkowski SJ
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 11:58
Św. Piotr zarzekał się, że odda życie za Jezusa, chociaż nie był do tego zdolny, św. Marta chciała zrobić więcej niż trzeba i dała się wciągnąć w niepokój. Jednak Bóg nie wymaga od ciebie wyciskania ostatnich potów, lecz zaprasza cię na drogę powolnego dojrzewania.
więcej

3 rady dla studenta na czas sesji egzaminacyjnej

Michał Lewandowski
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 07:00
Studenci, wiemy, że zbliża się sesja egzaminacyjna, że właśnie zaczynacie swoje zaliczenia, że noce, które do tej pory kojarzyły się z imprezami, spędzacie teraz wkuwając i pijąc kolejne napoje energetyzujące. Dlatego przychodzimy z pomocą.
więcej

Kobiety, które kochają za bardzo

Aneta Cieśla
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 18:12
"Ty" nieustannie stawiasz przed "ja". Miłość oznacza dla ciebie cierpienie, stres i niepokój o drugą osobę. Świat i inni ludzie nie mają znaczenia, bo liczy się tylko relacja, w której jesteś.
więcej

Kobieto, zaplanuj swoje życie

Maja Moller
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 16:36
Jeśli wiesz, że na przykład do trzydziestki chcesz mieć męża i urodzić dwójkę dzieci, sensem twojego życia może stać się wyłącznie niewolnicze spełnianie oczekiwań.
więcej

Dziewczynko, wstań. Razem damy radę

Maja Moller
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 21:55
"Biegnij, biegnij, dasz radę!" - słyszałam za każdym razem, gdy w czasie lekcji wuefu w liceum biegaliśmy na długie dystanse. Nie wiem, czego nienawidziłam bardziej - długich dystansów czy tych zagrzewających do walki krzyków wuefisty. Zapewne miały pomagać, a jednak sprawiały, że miałam wszystkiego dość.
więcej

Dlaczego potrzebujemy osób starszych? Mogą dać nam jedną ważną rzecz

Piotr Kropisz SJ
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 07:00
Często je pomijamy, zbywamy krótkim uśmiechem, twierdzimy, że i tak wiemy lepiej, bo jesteśmy przecież młodzi i nowocześni. Ale starsze osoby mogą przekazać nam coś, na co nigdy sami nie wpadniemy.
więcej

Barack Obama wzruszył cały świat [WIDEO]

twitter.com/ youtube.com/ ed
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 15:29
Płakał Obama, płakała jego żona Michelle i ich córka. Płakali Amerykanie. W pożegnalnym przemówieniu prezydenta najbardziej poruszające były piękne słowa skierowane do żony i córek:
więcej

Bez WOŚP nie żyliby nawet godzinę

Edyta Drozdowska
Edyta Drozdowska

Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 15:00
38 tydzień, 2490 gramów, wada serca i operacja, która zamiast czterech godzin trwała dziewięć. Wiktor żył trzynaście dni. Jego mamie Marcie Jerzy Owsiak pomógł dwa razy.
więcej

Matka Teresa robi furorę na konferencji o zarządzaniu

ed
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 07:00
Poświęciła życie dla trędowatych i ubogich, nie bała się pójść na całość za Jezusem. To dla świata raczej mało atrakcyjne, a jednak stała się dla niego wzorem. Dostała Nagrodę Nobla, znalazła się na okładce magazynu "Time". Zrobiła furorę na konferencji o zarządzaniu. Czym zaskoczyła menadżerów i dyrektorów?
więcej

Ile kosztuje praca kury domowej?

Heidi Bratton
Piątek, 13 stycznia 2017, godz. 18:35
Na początku starałam się przebrnąć przez wszystko to, co nudne. Znaleźć radość w wykonywaniu takich zadań, jak np. gotowanie i sprzątanie. Chciałam być dobrą matką. Wszystko to jednak było sztuczne...
więcej

Zakładnicy sukcesu. Kłopoty perfekcjonistów

Richard Winter
Piątek, 13 stycznia 2017, godz. 09:00
Dążenie do doskonałości to naturalne pragnienie, ale może wymknąć się spod kontroli. Zwłaszcza jeżeli motywowane jest presją i kompleksami. Jak sobie z nim poradzić?
więcej

Myślisz, że straciłeś wszystko?

Uwe Böschemeyer
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 14:09
Może czujesz, że straciłeś wszystko, co ważne: miłość, pracę, zdrowie. Zadajesz sobie pytanie, czy i jak bez "tego wszystkiego" masz nadal żyć. Naprawdę straciłeś wszystko?
więcej

Mam męża, czy mogę przyjaźnić się z innym mężczyzną? [WIDEO]

dr Maria Popkiewicz - Ciesielska
Środa, 11 stycznia 2017, godz. 15:15
Odwieczne pytanie: czy żyjąc w małżeństwie możemy przyjaźnić się z osobą przeciwnej płci? Jak budować relacje, by były mądre i nie narażały małżeństwa na zbędne kryzysy?
więcej

Czcij ojca swego i matkę swoją. Czy zawsze?

Czas Serca
Joanna Jonderko-Bęczkowska / slo
Środa, 11 stycznia 2017, godz. 07:00
Jak czcić rodzica, dla którego dziecko bywa obciążeniem albo zabawką? Jak dzieci mają się nauczyć miłości od nieświętych rodziców?
więcej

Mam tylko jedno postanowienie noworoczne

Maja Moller
Wtorek, 10 stycznia 2017, godz. 16:04
Mogłabym marzyć o kondycji Ewy Chodakowskiej i sercu Matki Teresy. Mogłabym mieć nadzieję, że dzięki temu otrzymam szczęście. Tylko po co? - pyta Maja Moller.
więcej

Jak stawiać granice i mówić wprost? Unikatowa rada

youtube.com/ joannachmura/ed
Wtorek, 10 stycznia 2017, godz. 07:01
- Puszczamy płazem rzeczy, które nie są ok, a potem jesteśmy pełni goryczy i nienawiści - mówi Brené Brown. Dodaje, że życie staje się lepsze, jeśli założymy, że ludzie to, co robią, robią najlepiej jak potrafią.
więcej

5 cech charakterystycznych dla osobowości histerycznej

Eugene Kennedy, Sara C. Charles
Poniedziałek, 9 stycznia 2017, godz. 11:26
Osobowości histeryczne zwracają na siebie uwagę, dramatyzują i barwnie przedstawiają samych siebie. Wiedzą jak być w centrum zainteresowania. Dlaczego są tak bardzo pociągający i jak sobie poradzić w relacjach z nimi?
więcej

Gdzie nie powinien pracować katolik?

Wieczernik
Jan Halbersztat / slo
Poniedziałek, 9 stycznia 2017, godz. 07:00
Czy są zajęcia, które w dzisiejszym świecie są legalne, powszechne, "zwyczajne" - a które my, chrześcijanie powinniśmy odrzucić właśnie dlatego, że jesteśmy chrześcijanami?
więcej

Dlaczego tak bardzo boimy się szczęścia?

Vittorio Luigi Castellazzi
Niedziela, 8 stycznia 2017, godz. 14:22
Są tacy, którzy odczuwają lek przed szczęściem albo przeżywają je jako zagrożenie lub tabu. "Czują na barkach ciężar wielkiej odpowiedzialności, ostrożnie stąpają po świecie, omijając w życiu takie niebezpieczeństwa jak i przyjemności, i szczęście".
więcej

To największe zagrożenie dla każdego, kto ma 40 lat

Piotr Kropisz SJ
Niedziela, 8 stycznia 2017, godz. 08:00
To taki okres w życiu, kiedy z pewnością masz duże doświadczenie i jednocześnie sporo sił fizycznych, żeby zrealizować swoje życiowe cele. Pamiętaj tylko o tym jednym zagrożeniu.
więcej

Metoda SMART - jak sprytnie formułować cele?

projektantczasu.pl/ youtube.com
Sobota, 7 stycznia 2017, godz. 09:29
SMART to sposób formułowania celów, który zwiększa szansę na ich realizację i jest niezbędnym elementem planowania.
więcej

10 powodów, dla których warto być asertywnym

Elena Guarrella, Giorgio M. Sofia
Piątek, 6 stycznia 2017, godz. 08:31
Nauczyć się mówić NIE oznacza utwierdzać się w zdaniu o sobie, szanować się i domagać się szacunku dla siebie. Być szczerym, a więc nie nadskakiwać, nie akceptować pozbawiania wartości, wyodrębniać i odrzucać więzi symbiotyczne, każdą formę nadmiernego przywiązania i zależności.
więcej

Jak osiągnąć upragniony cel?

dr Zuzanna Górska
Piątek, 6 stycznia 2017, godz. 00:25
Gdy nie wiesz, dokąd zmierzasz, to tylko przypadek może sprawić, że trafisz na coś wartościowego. Mając cel, możesz pójść dalej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook